در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

توضیحات انصاری درباره تاخیر در آزمون استخدامی و شرایط دوركاری

توضیحات انصاری درباره تاخیر در آزمون استخدامی و شرایط دوركاری به گزارش زمین دار شو رئیس سازمان اداری استخدامی كشور اظهار داشت: اینكه عده ای تصور كنند اگر یك سوم از كارمندان را دوركار كردیم یعنی تعطیلی، نه! اینگونه نیست.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، جمشید انصاری در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش ایسنا درباره علت اعلام نشدن دورکاری در ادارات دولتی اظهار نمود: دورکاری یعنی اینکه زیرساخت هایی در دستگاه فراهم گردد که کارمندان بتوانند از منزل کار خویش را انجام دهند و ما گفته ایم هر دستگاهی که بتواند این زیرساخت را فراهم آورد، می تواند از خدمات کارکنانش در دورکاری استفاده نماید.
وی اضافه کرد: ولی اگر دورکاری منظور همان تعطیل می باشد که اسمش را بگذارند تعطیلی! چرا به آن بگوییم دورکاری؟ الان هم خیلی از مزایای دروکاری استفاده می نمایند چون که وظایفشان از راه دروکاری قابل انجام است. مثلاً مسئول دفتر من می تواند دروکاری کند چون باید تلفن جواب دهد، جلسات را تنظیم کند.
رییس سازمان اداری استخدامی کشور خاطرنشان کرد: اینکه عده ای تصور کنند اگر یک سوم از کارمندان را دورکار کردیم یعنی تعطیلی، نه اینگونه نیست. البته اشکالی ندارد که چنانچه ستاد ملی مقابله با کرونا در این حوزه ها تصمیم بگیرد ابلاغ کند. پس دورکاری منعی ندارد.
انصاری در پاسخ به این پرسش که چرا آزمون استخدامی به تأخیر افتاده است، اظهار نمود: مجلس قانون اولویت دادن به نیروهای بومی را ۱۶ شهریور تصویب کرده بود که به دلیل تایید دیرهنگام شورای نگهبان و هم زمانی آن با ثبت نام ها اینگونه شد. به خصوص که اعلام شده بود از زمان تصویب لازم الاجراست و ما مجبور بودیم این اولویت را اعمال نماییم.
وی افزود: وقتی مقررات این اولویت را وضع و ابلاغ کردیم، برخی از کسانی که مناطق محروم را برگزیده بودند، به ناچار شغل-محل شان را تغییر می دادند و این باعث شد که برای رعایت حقوق مردم، مدتی آزمون را به تأخیر بیندازیم.
منبع:

1399/07/30
13:22:35
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک