در گزارش زمین دار شو مطرح شد؛

هشدار نسبت به پیش فروش آپارتمان هایی كه وجود خارجی ندارد

هشدار نسبت به پیش فروش آپارتمان هایی كه وجود خارجی ندارد زمین دار شو: مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران نسبت به برخی آگهی های فروش ملك كه وجود خارجی ندارند، هشدار داد.خشایار باقرپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به روند افزایش قیمت مسکن در کشور و به خصوص شهر تهران اظهار داشت: نوسانات قیمت و اتفاقاتی که طی چند ماه اخیر در بازار مسکن رخ داده است نگرانی هایی را برای افراد ایجاد کرده تا هرچه سریع تر دارایی های نقدی خودرا تبدیل به سرمایه ملکی کنند.
وی با اشاره به روند جذب سرمایه های خرد مردم به بازارهای سکه، طلا، ارز و خودرو و بعد از آن بورس اظهار داشت: سرمایه گذاران خرد و مردم برای حفظ ارزش دارایی های خود به دنبال موقعیتی برای سرمایه گذاری مطمئن هستند اما متأسفانه مشاهده شده در خلأ نظارت، افراد سودجو از این موقعیت سو بهره برده و با سیگنال های غلط سرمایه های مردم را در معرض مخاطره قرار می دهند.
وی اشاره کرد: طی ماه های اخیر و با افزایش قیمت مسکن از یک سو و بالا رفتن ریسک سرمایه گذاری در بازارهای موازی مانند بورس و ارز و طلا از طرف دیگر مردم به دنبال پروژه های ملکی برای سرمایه گذاری مطمئن هستند. اما میزان نقدینگی بسیاری از افراد در جامعه با افزایش قیمت مسکن دیگر قابل تبدیل به سرمایه در بازار مسکن نیست و متأسفانه در این میان سودجویان هم بیکار ننشسته و در این بازار فعال شده اند.
به گفته باقرپور در آشفته بازار تبلیغات متأسفانه می بینیم که عده ای افراد سودجو با آگهی ها و پیشنهادات اغواکننده اهتمام در جذب سرمایه های خرد به سمت پروژه هایی دارند که حتی وجود خارجی ندارند.
وی افزود: برای مثال مبالغی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید پروژه از مشتریان درخواست می کنند در صورتیکه حتی زمین این پروژه هم هنوز تهیه نشده است. این افراد با ارائه اسناد ساختگی، اعتماد اولیه مشتریان را جلب می کنند و مردم ناآگاه از واقعیت امر، سرمایه خودرا به پروژه ای تزریق می کنند که وجود خارجی ندارد.
باقرپور اشاره کرد: به مردم سفارش می نماییم پیش از هرگونه مبادرت به سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی، تحقیقات کامل و جامع درباره آن پروژه انجام دهند و پیش از حصول اطمینان نسبت به امنیت سرمایه گذاری خود، به هیچ عنوان وجهی را پرداخت نکنند.
وی اظهار داشت: از دستگاه های نظارتی و دولتی نیز انتظار می رود روی اتفاقاتی که در بازار ساخت و ساز اتفاق می افتاد نظارت بیشتری داشته باشند تا سو استفاده افرادی معدود، سبب ایجاد پرونده های قضائی و متضرر شدن هموطنانمان نشود.


منبع:

1399/07/30
22:47:29
5.0 / 5
1446
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک