واكنش ایرلاین ها به توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما؛

ایرلاین ها به دنبال افزایش قیمت و فشار بر مردم نیستند

ایرلاین ها به دنبال افزایش قیمت و فشار بر مردم نیستند به گزارش زمین دار شو دبیر انجمن شركت های هواپیمایی به دنبال توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما تا هفته آینده، اظهار داشت: ایرلاین ها هم به دنبال افزایش قیمت نیستندچرا كه هرقدر نرخ بلیت هواپیما بیشتر شود، تقاضا از جانب مسافران كمتر شده و در این شرایط فشار بیشتری به مردم وارد می شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، به دنبال توقف افزایش قیمت بلیت هواپیما که از جانب تورج دهقانی زنگنه- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- اعلام گردید. مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی – در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: مقرر شده شرکت های هواپیمایی صورت های مالی سال های اخیرشان را در جلسات بعدی به وزیر راه و نمایندگان کمیسیون عمران مجلس ارائه نمایند تا تصمیم های لازم در این حوزه گرفته شود. اگر دولت بتواند برنامه ای برای جبران هزینه های ما عرضه نماید و به ایرلاین ها کمک نماید، ما هم اصراری بر افزایش نرخ بلیت هواپیما نداریم.
وی اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی هم موافق افزایش نرخ بلیت هواپیما نیستند چون که هزینه سفر را برای مردم بالا می برد و از طرفی سبب می شود مسافر کمتری داشته باشیم. اما اگر دولت هزینه های ما را که از محل افزایش نرخ ارز و رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی هواپیما بر ایرلاین ها وارد شده، جبران نکند، تاب آوری شرکت های هواپیمایی کم و کمتر خواهد شد مجبور هستیم تا قیمت بلیت هواپیما را افزایش دهیم.
اسعدی سامانی افزود: در این راستا و برای جبران هزینه های تحمیل شده به شرکت های هواپیمایی، پیشنهاداتی به وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داده ایم چون که اگر می خواهیم حمل و نقل پایداری داشته باشیم یا باید هزینه ها برای ایرلاین ها افزایش پیدا نکند یا اینکه اجازه افزایش قیمت به آنها داده شود.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار داشت: بعضی از این هزینه ها عوارض های مختلفی مانند عوارض شهرداری، هلال احمر و... است که تا ۱۰ درصد و گاها بیشتر روی قیمت تمام شده بلیت هواپیما تأثیر می گذارد و این مساله ربطی به افزایش نرخ ارز هم ندارد. از طرفی هم دولت اگر بتواند ارز مورد نیاز ایرلاین ها را با نرخی مناسب برای ما تأمین کند می توانیم قیمت بلیت هواپیما را پایین نگه داریم چون که ما هم راضی به افزایش فشار روی اقشار مختلف مردم نیستیم.
منبع:

1399/08/01
12:57:09
5.0 / 5
1482
تگهای خبر: حمل و نقل , راه , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک