كاهش شدید خرید خانه در آمریكا توسط چینی ها

كاهش شدید خرید خانه در آمریكا توسط چینی ها به گزارش زمین دار شو با وجود افزایش خرید خانه توسط چینی ها در دیگر كشورها، این مسئله در آمریكا برعكس بوده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از رویترز، تقابل چین و آمریکا روی سرمایه گذاری های متقابل اتباع دو کشور هم تأثیر محسوسی داشته تا جایی که خرید خانه در آمریکا توسط اتباع چینی طی ۹ ماه نخست سال جاری نسبت به بازه مشابه زمانی سال قبل حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است. چینی ها از هشت سال پیش تابحال بزرگ ترین خریداران خارجی خانه در آمریکا بوده اند و کاهش ۶۰ درصدی خانه توسط آنها بدان معنا بوده که ۱۱.۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی کمتر وارد چرخه اقتصاد آمریکا شده است.
گای کوروراتان- مدیر بخش تحقیقات و بازرگانی موسسه ان ای آر اظهار داشت: انتظار ما این است که سرمایه گذاری چینی ها در بازار مسکن آمریکا کماکان روندی کاهشی داشته باشد. محدودیت های آمریکا برای ورود اتباع چینی، انتشار کرونا و تنش ها با پکن روی این مورد موثر بوده اند.
کاهش شدید خرید خانه در آمریکا توسط چینی ها در شرایطی اتفاق می افتد که به قول موسسه چینی ژو وای- میزان خرید خانه توسط اتباع چینی در خارج از این کشور طی سالجاری نسبت به سال قبل ۱۲ درصد افزایش یافته است. تقویت ارزش یوان در مقابل دلار هم روی این مسئله بی تأثیر نبوده است و چینی ها حالا با یوان در اختیار خود که سال جاری هفت درصد مقابل دلار رشد کرده است، قدرت خرید بالاتری دارند.
لاورنس یان، کارشناس مسکن آمریکا اظهار داشت: شاخص های گوناگونی در این روند موثر بوده اند: کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان، سخت گیرانه تر شدن خروج ارز در چین و تقویت ارزش دلار نسبت به سال قبل در بازارهای جهانی همچون عواملی هستند که خریداران خارجی را عقب رانده اند.
کری لا، مدیر املاک "جوای" اظهار داشت: می توانیم شاهد اثرگذاری ترامپ در بخش مسکن باشیم. سخت گیری ها برای صدور ویزای چینی ها بیشتر شده است و صد البته مسئله تعرفه ها هم هست. ترامپ بعضی از علل اصلی چینی ها برای ورود به آمریکا همچون تحصیل و تجارت را هدف گرفته است.منبع:

1399/08/02
20:46:13
5.0 / 5
1266
تگهای خبر: سرمایه گذاری , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک