از سوی معاون گمرك اعلام شد؛

جدید ترین تصمیمات برای ترخیص كالاهای موجود در گمركات

جدید ترین تصمیمات برای ترخیص كالاهای موجود در گمركات به گزارش زمین دار شو معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران جزئیات تازه ترین تصمیمات برای تعیین تكلیف كالاهای موجود در گمركات، مجاز شدن واردات با ارز اشخاص و واردات در مقابل صادرات را اعلام نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به جلسه ای که پیرو مصوبه ستاد اقتصادی دولت در مورخ ۱۱ آبان ماه که در محل وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت به ریاست وزیر صنعت معدن و تجارت و با حضور نمایندگان دستگاههای مربوطه برگزار گردید به تشریح تصمیمات دریافت شده در ارتباط با ترخیص کالاهای اساسی، ضروری و مواد اولیه موجود در گمرک و بنادر پرداخت.
وی در این رابطه اظهار داشت: مقرر گردید بانک مرکزی با قید فوریت نسبت به تأمین ارز ترجیحی کالاهای اساسی موجود در گمرکات و بنادر کشور که اسناد آن به خریدار منتقل نشده است اقدام نماید.
ارونقی اضافه کرد: همینطور مقرر شد بانک مرکزی نسبت به صدور اعلامیه تأمین ارز به صورت اعتباری با تعهد تأمین ارز ظرف حداکثر ۳ ماه از تاریخ ترخیص کالا بر مبنای مصوبات ستاد هماهنگی دولت و شورایعالی امنیت ملی برای کالاهای اساسی که اعتباری خریداری شده و در بنادر و گمرکات کشور موجود است و اسناد مالکیت آن در اختیار خریداران قرار گرفته است اقدام نماید.
وی با اشاره به آنچه که به گمرک تکلیف شده هم یاد آور شد: گمرک باید نسبت به ترخیص کالاهای موجود در گمرکات که با ارز اشخاص صورت پذیرفته و تأمین ارز بانکی نشده است، با بیان اولویت وزارت صمت و بدون کد رهگیری بانک با رعایت مقررات مربوطه اقدام نماید.
به گفته وی ویرایش ثبت سفارش جهت استفاده از ارز اشخاص و تغییر نوع ارز در صورت دریافت مجوزهای قبلی احتیاج به تمدید مجوزهای در رابطه با ثبت سفارش نخواهد داشت.
ارونقی اظهار داشت: انجام تشریفات در ارتباط با رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات طبق روال قبل صورت خواهد گرفت.
معاون فنی گمرک اعلام نمود: بانک مرکزی موظف شده ظرف ۲۴ ساعت کد رهگیری واردات در قبال صادرات و غیر واردکنندگان را صادر کند.
ارونقی خاطرنشان کرد: گمرکات کشور می توانند نسبت به ادامه تشریفات گمرکی کالاهایی که ردیف تعرفه استنباطی آنها در یکی از گروه های ۲۱ لغایت ۲۴ بوده و جزو کالاهای ممنوع الورود یا دارای ساخت داخل نیستند، بدون احتیاج به ویرایشِ ثبت سفارش، اقدام نمایند.


منبع:

1399/08/13
12:54:34
5.0 / 5
1495
تگهای خبر: بانك , دستگاه , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک