تأثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریكا بر بازار كار

تأثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریكا بر بازار كار به گزارش زمین دار شو یك كارشناس حوزه كار روی كار آمدن دموكراتها را باعث بهبود شرایط بازار كار، تثبیت نرخ ارز و آزادسازی پول های بلوكه شده كشورمان دانست و در گشایش صادرات و نقل و انتقالات پولی و تجاری موثر خواند.حمید حاج اسماعیلی در گفتگو با ایسنا، در مورد تأثیر انتخابات آمریکا بر بازار کار ایران ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: اگر پیشبینی نماییم که دموکرات ها در چند ساعت آینده پیروز انتخابات آمریکا باشند، تغییراتی در حوزه روابط ایران و آمریکا از باب مذاکراتی که در برجام داشتیم اتفاق خواهد افتاد که می تواند شرایط را به لحاظ سیاسی و روانی در بازار کار ایران تغییر دهد، در ثبات نرخ ارز اثر بگذارد، در دراز مدت مسیرهای بهتری را برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز کشور فراهم و در صادرات و تبادلات تجاری ما گشایش حاصل کند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات آمریکا بازار کار کشور را تغییر خواهد داد، اظهار داشت: بخش زیادی از مشکلاتی که در اقتصاد ایران شکل گرفته ناشی از فشارها و تحریم هایی است که ظالمانه بر ما تحمیل شد و اگر این تحریم ها کمتر شود امکان واردات و صادرات برای کشور تسهیل شده و نقطه امیدی برای بهبود وضعیت بازار کار خواهد بود.

این کارشناس حوزه کار تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که اقتصاد را به شدت تحت تأثیر قرار داده ناشی از نابسامانی ها و نوسانات نرخ ارز است و عمده بی ثباتی هایی که در عرصه بازار کار پدید آمده متاثر از مسایلی است که در عرصه سیاسی رخ داده است.

حاج اسماعیلی درعین حال با اشاره به امضای برجام در دوران دموکراتها اظهار داشت: معتقدم چون دموکراتها نقش اساسی در برجام داشتند و برجام در دولتی که دموکراتها سرکار بودند توافق شد، در صورت انتخاب مجدد، آنها این شرایط و تعهد را دارند که باردیگر مباحث در ارتباط با مذاکرات و تعهدات برجام را اجرایی کنند. البته شرایط با چهارسال قبل تفاوت کرده و امکان دارد آنها به اندازه شرایطی که تعهد کردند اجرا نکنند ولی دیدگاه و روش متفاوتی با جمهوری خواهان در زمینه برخورد با ایران دارند و به همین جهت بود که برجام را امضا کردند.

وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا دو نگرش کاملا متفاوت نسبت به دموکراتها و جمهوری خواهان آمریکا وجود دارد، اظهار داشت: هم اکنون قاطبه اروپاییها موافق روی کار آمدن دموکراتها هستند، چون روشی که جمهوری خواهان در دنیا اجرا کردند معقول و منطقی و قانونی نبود و از حربه زور استفاده می کردند. ترامپ نمایندگی چنین جریانی در آمریکا بود؛ در حالیکه دموکراتها خویش را متعهد به اجرای قانون و تعامل و تبادل با دنیا می دانند و در مدیریت مباحث بین المللی از اسنجام بیشتری برخوردار می باشند.

حاج اسماعیلی با اشاره به اینکه انتخابات آمریکا در نقل و انتقالات پولی ما اثرگذار می باشد، خاطرنشان کرد: نتیجه انتخابات در آمریکا می تواند علاوه بر اثراتی که در حوزه صادرات و تثبیت شرایط نرخ ارز دارد، موانعی که در جریان تبادلات آسان و ارزان در حوزه پولی و مالی و تجاری برای کشورمان به وجود آمده بود از میان بردارد و پول های بلوکه شده ایران را در کشورهایی مثل کره جنوبی که با آنها مراودات تجاری و بازرگانی بسیاری داریم برگرداند و در صادرات کالا و خدمات به کشورهای همسایه که بازار آنها در اختیار ما بود و در گرفتن طلبمان از آنها مشکل داشتیم، تأثیر بگذارد.

این کارشناس حوزه کار در انتها اظهار داشت: ما با دموکرات ها یک سند تاریخی و مهم را امضا کردیم که حقمان را در برخورداری از انرژی هسته ای با تاکید بر منافع ملی و حقوق مردم ایران در عرصه بین المللی تضمین کرده است؛ پس مهم می باشد که چه کسی سر کار می آید. اگر دموکراتها را بر جمهوری خواهان ترجیح می دهیم به این مفهوم نیست که طرفدار دموکراتها هستیم بلکه آنها باید در قبال توافقی که با ما امضا کرده اند پاسخگو باشند و به تعهداتی که در قبال ملت ایران در برجام دارند، عمل کنند.

منبع:

1399/08/16
13:15:13
5.0 / 5
1330
تگهای خبر: خدمات , راه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک