از سوی ستاد تنظیم بازار؛

قیمت گذاری لاستیك به تولیدكنندگان واگذار شد

قیمت گذاری لاستیك به تولیدكنندگان واگذار شد زمین دار شو: ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری لاستیك را به تولیدكنندگان واگذار كرد.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، ستاد تنظیم بازار در مصوبه ای اعلام نمود که لاستیک های سواری تولید شده با مواد اولیه ارز نیمایی در قالب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت گردد، رأساً توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.
در مصوبه ستاد تنظیم بازار که در دهم آبان ماه صادر شده، آمده است:
۱. مقرر شد لاستیک های سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی با قیمت های تعیین شده (مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان) بوسیله سامانه جامع تجارت و یا حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها به فروش برسد.
۲. لاستیک های سواری تولید شده با مواد اولیه ارز نیمایی، در قالب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط بر اینکه تولید و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت گردد، رأساً توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.
تبصره: عدم رعایت ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه بوده و دستگاه های نظارتی مکلفند با متخلفین برخورد قانونی کنند.
۳. نظر به اینکه بعضی از لاستیک های دپو ده با ارز ۴۲، ۰۰۰ ریال بیش از ۸ ماه در انبار عاملین موجود است و علاوه بر تحمیل هزینه های تبعی بیشتر برای توزیع کنندگان لاستیک سنگین، تاریخ مصرف آن نیز در حال اتمام است، ستاد تنظیم بازار مصوب کرد که در هر استان کمیته ای با ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و با عضویت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، استانداری و نهاده های نظارتی تشکیل گردد تا نسبت به تعیین تکلیف لاستیک های دپوشده پیش از سال ۹۹ اقدام نماید.
۴. کلیه محموله های مواد اولیه ترخیص شده از تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹ لغایت یک خرداد ۹۹ به سبب عدم اعلام قیمت محصولات نهایی تولید شده توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و فروش به قیمت مصوب قبلی، مشمول ستاندن ما به التفاوت نرخ ارز نیست.
نرخ مواد اولیه افزایش یافته است / ‏‬میزان افزایش قیمت تایر هنوز مشخص نیست
در این رابطه مصطفی تنها سخنگوی انجمن تایرسازان در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: در ماه های اخیر، قیمت مواد اولیه تولید تایر در کشور شناور شده است؛ بعنوان مثال یکی از مواد اولیه ما که تا دو ماه پیش ۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت داشت الان با قیمت ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان می خریم، همین طور قیمت اس بی آر که ۱۰ هزار تومان بود الان به ۴۰ هزار تومان رسیده است.
تصریح کرد: ۳۰ تا ۳۵ درصد مواد اولیه ما وارداتی و مابقی داخلی است و باید بگویم که نوسان قیمت در مواد اولیه داخلی بیشتر بوده است.
تنها اضافه کرد: هم اکنون ثبات قیمت ها دشوار شده و به تولیدکنندگان فشار وارد می شود؛ بدین جهت ما درخواست دادیم که مبنای قیمت گذاری تغییر کند. موازین نرخ گذاری یا همان فرمول قیمت گذاری تغییر خواهد کرد، اما هنوز مشخص نیست که چه میزان افزایش قیمت اعمال شود. البته مصوبه ستاد تنظیم بازار هنوز به ما ابلاغ نشده است.
سخنگوی انجمن تایرسازان تصریح کرد: نرخ های مصوب ما برمبنای دلار نیمایی ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان است در حالی که الان نرخ این نوع ارز در سامانه نیما تا ۲۵ هزار تومان دیده می شود.
منبع:

1399/08/22
12:57:15
5.0 / 5
1206
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک