معاون وزیر راه:

ورود هواپیماهای كوچك به كشور تسهیل می شود

ورود هواپیماهای كوچك به كشور تسهیل می شود به گزارش زمین دار شو رئیس سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: باید هرچه سریع تر شرایط ایجاد و فعالیت هوانوردی عمومی در كشور را تسهیل و امكان ورود هواپیماهای كوچك به كشور را فراهم نماییم.به گزارش زمین دار شو به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در اولین جلسه کمیته مشترک هوانوردی عمومی که با حضور اعضای کمیته تشکیل شد، گفت: هوانوردی عمومی امروز یک نیاز و یک اولویت برای کشور است و چنانچه خواهان رشد صنعت و فعال شدن تمامی فرودگاه ها و اتصال آن به مراکز استانها هستیم باید هوانوردی عمومی را فعال نماییم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اشتغالزایی هوانوردی عمومی اظهار داشت: هوانوردی عمومی همانند یک مزرعه است که امروز در آن بذری می کاریم و در آینده از میوه آن بهره مند می شویم.
کاپیتان دهقانی زنگنه با اشاره به مغفول ماندن صنعت هوانوردی عمومی در کشور اضافه کرد: از سال ۱۳۳۷ هوانوردی عمومی در کشور سابقه داشته و ما باید هرچه سریع تر شرایط ایجاد و فعالیت هوانوردی عمومی در کشور را تسهیل و امکان ورود هواپیماهای کوچک به کشور را فراهم نماییم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی های صورت گرفته با مقامات همچون دبیر شورای عالی امنیت ملی و ریاست کل ستاد نیروهای مسلح آگاهی داد و اظهار داشت: طی مذاکراتی که صورت گرفته پیشنهاد شده است در بحث حفاظتی این نوع هواپیماها، از نیروهای امنیتی استفاده نشده و بجای آن تمهیدات زمینی دقیق تر و منسجم تری به کار گرفته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز در اولین جلسه کمیته مشترک هوانوردی عمومی از نقطه نظرات کارشناسان استفاده و با جمع بندی و تدوین نظرات، در جلسات آتی شورای عالی هواپیمایی، ایجاد هوانوردی عمومی را مصوب و ابلاغ خواهیم کرد.
کاپیتان دهقانی زنگنه ضمن تاکید بر راه اندازی دفتر سرمایه گذاری در معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: با تشکیل این دفتر، سرمایه گذاران برای ورود به این عرصه هدایت خواهند شد.
گفتنی است اهداف تشکیل کمیته مشترک هوانوردی عمومی به شرح ذیل است:
توسعه هوانوردی عمومی ذیل نظارت و راهبری سازمان هواپیمایی کشوری با نگرش راهبردی، تسهیل گر و عاری از محافظه گری
بررسی پیش نویس قوانین مورد نیاز در حوزه هوانوردی عمومی و ارائه به کمیته قوانین و مقررات صنعت
ارائه راهکارهای توسعه متوازن هوانوردی عمومی در سطح کشور
بررسی راهکار جهت رفع موانع اقتصادی و محدودیت های اعمال شده توسط سایر ارگان ها
بررسی جانمایی و تعریف وظایف هوانوردی عمومی در طبقه بندی مشاغل سازمان هواپیمایی کشوری


منبع:

1399/08/23
13:09:19
5.0 / 5
1239
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک