لغو ممنوعیت پرواز جت جنجالی بوئینگ در آمریكا

لغو ممنوعیت پرواز جت جنجالی بوئینگ در آمریكا به گزارش زمین دار شو دولت آمریكا بعد از سوانح مرگباری كه ۲۰ ماه پیش به توقف پرواز هواپیماهای ۷۳۷ مكس بوئینگ منجر گردید، سرانجام با رفع ممنوعیت پرواز این هواپیما موافقت نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، استیو دیکسون، رئیس سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا فرمان لغو ممنوعیت پرواز ۷۳۷ مکس بوئینگ که طولانیترین ممنوعیت در تاریخ هواپیمایی تجاری بوده است را امضا کرد. این سازمان جزئیات ارتقاهای نرم افزار، سیستم و آموزشی که بوئینگ و ایرلاینها قبل از حمل مسافر با این هواپیما باید تکمیل کنند را منتشر نمود.

در سوانح هواپیماهای ۷۳۷ مکس در اندونزی و اتیوپی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ تعداد ۳۴۶ نفر جانشان را از دست دادند. این سوانح به آغاز تحقیقات گسترده منجر گردید و رهبری آمریکا در ایمنی هواپیمایی جهانی را مخدوش کرد و ۲۰ میلیارد دلار هزینه روی دست بوئینگ گذاشت.

تحقیقات انجام گرفته نشان داد بوئینگ اطلاعات در ارتباط با ضعف سیستمها را از رگولاتورها و خلبانان پنهان کرده است. سیستم ضد واماندگی هواپیمای ۷۳۷ مکس معیوب بوده و در سوانح مرگبار این هواپیما نقش داشته و در نتیجه این هواپیما در مارس سال ۲۰۱۹ زمین گیر شد. سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا در داخل و خارج کشور برای ضعف نظارت بر ساخت ۷۳۷ مکس به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

ایرلاینهای آمریکایی می توانند بعد از اینکه به الزامات سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا عمل کردند که شامل یک جلسه آموزش شبیه سازی برای همه خلبانان مکس است، پروازهای تجاری را آغاز کنند اما پرواز این هواپیما در سایر نقاط جهان، مشروط به موافقت رگولاتورهای کشورهای دیگر است.

کانادا و برزیل چهارشنبه هفته جاری اعلام نمودند که به بازنگری هایشان ادامه می دهند اما احیانا به زودی به نتیجه می رسند. تا قبل از سوانح مرگبار ۷۳۷ مکس، کشورهای کوچک و بزرگ سالها مطابق با سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا عمل می کردند. حالا این پرسش مطرح است که رگولاتورهای دیگر به خصوص در چین چه زمانی به ممنوعیت پرواز این هواپیما آخر می دهند.

بازگشت هواپیمای جت پرفروش بوئینگ با موانع ناشی از شیوع کرونا، تعرفه های تجاری اتحادیه اروپا و بی اعتمادی به یکی از پرتفحص ترین برندهای تاریخ هواپیمایی روبروست.

سه منبع مطلع به رویترز اعلام کردند هنگامی که پروازهای ۷۳۷ مکس ازسرگرفته شود، اتاق جنگ بوئینگ ۲۴ ساعته فعال خواهد بود تا همه پروازهای مکس را برای مسائلی که امکان دارد روی بازگشت این جت تأثیر بگذارد، مونیتور کند.

بر اساس گزارش رویترز، خانواده های قربانیان سانحه اتیوپی از تصمیم سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا برای موافقت با ازسرگیری پرواز این هواپیما، ابراز یاس و تالم کردند.

منبع:

1399/09/01
12:45:31
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: پرواز , سیستم , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک