حدود ۶۰ هزار نفر موجودی را تكمیل نكرده اند

فقط دو روز برای تكمیل آورده مسكن ملی فرصت دارید

فقط دو روز برای تكمیل آورده مسكن ملی فرصت دارید به گزارش زمین دار شو حدود ۶۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که تا کنون نسبت به تکمیل مبلغ مبلغ ۴۰ میلیون تومان آورده خود اقدام نکرده اند فقط تا یکشنبه ۳۰ آذرماه برای واریز وجه فرصت دارند.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، مطابق اعلام مسؤلان وزارت راه و شهرسازی، حدود ۶۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفری که مقرر است در مناطقی بجز بافت فرسوده برای آنها مسکن ملی ساخته شود، هنوز به تعهدات خود در خصوص واریز مبلغ حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده اند. وزارتخانه اخطار داده که در صورت عدم تکمیل موجودی تا پس فردا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ این افراد حذف می شوند. البته مسؤلان قبل از این هم تا آخر مهرماه و آخر آبان ماه ضرب العجلهایی تعیین کرده بودند که تمدید گردید. اما محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - می گوید که این فرصت آخر است.
کسانی که برای آنها پیامک ارسال شده بود و مبادرت به واریز وجه نکرده بودند آخر آبان ماه حذف شده اند اما برخی افراد که بیان نمودند پیامکی به آنها در خصوص واریز مبالغ مورد تعهد ارسال نشده تا آخر آذر برای بارگذاری مدارک، افتتاح حساب و تکمیل موجودی، فرصت داده شده و اگر اقدامی صورت ندهند حذف می شوند. البته کسانی که حذف می شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ چونکه امتیازی استفاده نکرده اند و فرم «ج» آنها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می توانند نام نویسی کنند.
در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۴۶۰ هزار متقاضی، واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی وزارت راه و شهرسازی باید برای ۳۰۰ هزار نفر باید خانه بسازد. این ۳۰۰ هزار تن حدودا معادل کل مجموعه است که ۲۴۰ هزار نفرشان تعیین تکلیف شده و به تعهدشان عمل کرده اند. بدین صورت که یا از حدود دو سال قبل به آنها زمین داده شه که در حال ساخت هستند یا ۴۰ میلیون تومان را در قالب ثبت نام واریز کرده اند. حدود ۶۰ هزار نفر باقی مانده که یا آورده را واریز نکرده، یا تکمیل نکرده اند که باید تا آخر آذرماه تعیین تکلیف شوند.
مسکن ملی با مصالح استاندارد ساخته می شود
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفته است: جهت رعایت ایمنی در ساخت و ساز طرح اقدام ملی مسکن دو مبحث ِ رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ملاک عمل قرار گرفته است. الان ارتقای نظارت های فنی و اجرایی و اجبار آن از مقیاس نظارت های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه ها از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.
وی اشاره کرد: تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین المللی و ملی باید از اولویت های بخش ساختمان تلقی شود تا مبنایی برای ساخت و سازهای ایمن در کشور باشد. اجبار استفاده از مصالح استاندارد از موضوعاتی است که در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن می باشد. همینطور الگوسازی آن هم از وظایف ذاتی سازمان ملی است که در اساسنامه هم بدان اشاره شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباب موقعیت راه اندازی ساختمان های طرح اقدام ملی از منظر ایمنی در مقابل مخاطرات طبیعی و توجه به شرایط زیست محیطی، اظهار داشت: در مطالعات طرح های جامع و تفصیلی شهرها باتوجه به مسیر تصویب این طرح ها و با حضور دستگاه های اجرایی مربوط، موضوعات مختلف جغرافیایی، اقلیمی و شرایط محیطی مورد تاکید و توجه است و در فرایند تصویب طرح ها، مبحث هایی همچون ایمنی در مقابل زلزله، ایمنی در مقابل خطر سیلاب، پدافند غیرعامل در طرح های توسعه شهری، مدنظر قرار می گیرد.
نبیان اشاره کرد: با توجه به این که طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح های کالبدی اجتماعی از طرح های توسعه شهری است تبعا متاثر از مطالعات طرح های بالادست تهیه و اجرایی شده است و ملزم به رعایت اصول و چهارچوب ها و ضوابط طرح های مذکور در حوزه مطالعات اقلیمی، جغرافیایی و طبیعی خواهد بود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به انتها رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.1399/09/29
14:51:35
5.0 / 5
897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک