جلسه بررسی سانحه هواپیمای اوكراینی انجام شد

جلسه بررسی سانحه هواپیمای اوكراینی انجام شد جلسه ویدئو کنفرانس گروه بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری با نمایندگان کشورهای در رابطه با سانحه هواپیمای اوکراینی اجرا شد.به گزارش زمین دار شو به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، پیرو بررسی و اقدامات انجام یافته درباب سانحه سقوط پرواز PS۷۵۲ شرکت هواپیمایی اکراین در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) در دی ماه سال ۱۳۹۸، عصر روز دوشنبه یکم دی ماه جلسه ویدئو کنفرانس بین گروه بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان کشورهای در رابطه با این سانحه انجام شد.

در این جلسه که باحضور کشورهای آمریکا بعنوان طراح و سازنده هواپیما، اکراین بعنوان کشور محل ثبت و بهره برداری هواپیما، فرانسه بعنوان کشوری که در بررسی سانحه مساعدت های فنی ارایه داده بود و همین طور کارشناسانی از کشورهای کانادا، سوئد، انگلستان و آلمان بعنوان کشورهایی که برخی اتباع آنها در این سانحه جان باخته اند و باید از روند تحقیقات باخبر باشند به همراه نمایندگان سازمان جهانی هواپیمایی کشوری(ایکائو) و مسئول بررسی سانحه، مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث هوایی و کارشناسان مربوطه در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شد، مسئول بررسی سانحه ضمن بیان کلیات پیش نویس گزارش نهایی بررسی سانحه به سوالات نمایندگان کشورها پاسخ داد.

مطابق استانداردهای ایکائو، پیش نویس گزارش بررسی سانحه برای کشورهایی که در تحقیقات مشارکت داشته اند ارسال خواهد شد تا آنها ضمن مرور گزارش، نقطه نظرات خودرا درباره بخش هایی از آن که به مشارکت آنها و اطلاعات ارائه شده از جانب آنها ارتباط دارد، اعلام نماید. گیرندگان گزارش به مدت دو ماه فرصت خواهند داشت تا نظرات خودرا به سازمان هواپیمایی کشوری ایران عرضه کنند و بعد از آن گزارش نهایی منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

هدف این گزارش، پیش گیری از وقوع رخدادهای مشابه بوسیله شناسایی زمینه های خطر و ارائه پیشنهادات جهت ارتقاء ایمنی در تمام جهان است. همین طور باتوجه به پیش بینی گروه بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری، ترجمه لاتین گزارش طی هفته آتی جهت اعلام نظر به کشورهای ذیربط ارسال می شود.

لازم به ذکر است از نقطه نظر فنی، تا حالا همکاری خوبی بین تمامی کشورها صورت گرفته و گروه ایرانی بررسی سانحه، شفافیت کامل و منطبق با استانداردهای ایکائو را در تعامل با کشورهای دیگر به کار گرفته است.
1399/10/03
22:00:41
5.0 / 5
818
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک