تازه ترین آمار پرداخت وام كرونا

مهلت ثبت نام وام جدید كرونا تا آخر دی

مهلت ثبت نام وام جدید كرونا تا آخر دی به گزارش زمین دار شو برابر آخرین آمارها، بیشتر از ۵۲۲ هزار پرونده جهت دریافت وام کرونا در سیستم بانکی به ثبت رسیده و بیشتر از هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان و صاحبان مشاغل صدمه دیده از کرونا پرداخت شده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، فاز اول پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا، بعد از چند مرحله تمدید مهلت ثبت نام در آذر ماه به پایان رسید با این وجود روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان در بانکها متوقف نشد و برابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد پرداخت تسهیلات به پرونده هایی که در سیستم بانکی وجود دارد، کماکان ادامه داشته باشد.

برابر اعلام اداره کل هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تابحال ۵۲۲ هزار پرونده دریافت وام در سیستم بانکی به ثبت رسیده و از مجموع ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات درخواستی، بیشتر از هشت هزار میلیارد تومان به متقاضیان و صاحبان مشاغل صدمه دیده از کرونا پرداخت شده است.

در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل شدیدا صدمه دیده از کرونا، ستاد ملی مقابله با نتایج اقتصادی کرونا، پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان را به تصویب رساند. بر این اساس در فاز دوم، پرداخت تسهیلات به سه گروه از مشاغل و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان آغاز خواهد شد که این گروه تا آخر دیماه می توانند برای ثبت نام و تشکیل پرونده بانکی جهت دریافت وام اقدام نمایند.

پرداخت تسهیلات کرونا در مرحله دوم به سمت بنگاه محوری تغییر یافته و چارچوب پرداخت وام مشابه تسهیلات قبلی است با این تفاوت که در این مرحله بنگاهها و واحدهای اقتصادی بر مبنای چارچوب تعیین شده از جانب دستگاه اجرایی مربوطه تسهیلات مذکور را دریافت خواهند کرد.

برابر اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، در این مرحله از پرداخت تسهیلات کرونا، چهار حوزه گردشگری و صنایع دستی، حمل و نقل، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفته و رقمی در حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این بخشها پرداخت خواهد شد.

پیش از این مهلت ثبت نام وام کرونا برای فعالان حوزه گردشگری تا آخر آذرماه بود که با موافقت کارگروه مقابله با کرونا این مهلت تا آخر دیماه تمدید گردید.

بر این اساس متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات کرونا در هر سه گروه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا آخر دیماه برای ثبت نام در سامانه کارا و دریافت وام کرونا فرصت دارند. بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونا هم با سه ماه تنفس از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد تا به تاب آوری بیشتر این دسته کسب و کارها کمک گردد.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا مقرر شده برای کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به علت شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا در فعالیت خود گرفتار مشکل شده اند، تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد پرداخت گردد که برای این منظور متقاضیان باید از راه ثبت نام در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام و بعد از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را از راه شعب بانک دریافت نمایند.
منبع:

1399/10/22
15:20:15
0.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک