بدری:

سازمان هواپیمایی كشوری با ایرلاین های متخلف برخورد كند

سازمان هواپیمایی كشوری با ایرلاین های متخلف برخورد كند به گزارش زمین دار شو یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به افزایش غیر قانونی قیمت بلیت هواپیما تصریح کرد که سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر قیمت گذاری ها نظارت کرده و با ایرلاین های متخلف برخورد کند.


صدیف بدری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، با اشاره به اینکه افزایش قیمت بلیت ایرلاین ها کاملا غیرقانونی می باشد، اظهار نمود: در سالهای گذشته شرکتهای هواپیمایی با استناد به مصوبه ای در مورد سیال بودن قیمت ها، بر مبنای عرضه و تقاضا نرخ گذاری می کردند اما سال جاری سقف قیمت را در نظر گرفته و به صورت سیال نرخ گذاری نمی کنند که این امر باعث افزایش قیمت بلیت پروازها در همه مسیرها شده است.
ایشان در ادامه اظهار نمود: ما در کمیسیون عمران جلساتی در این حوزه برگزار کردیم و وزیر راه و شهرسازی هم قول دادند که جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت را بگیرند. بر مبنای مصوبه کمیسیون از آنجائیکه شرکتهای هواپیمایی برای رعایت پروتکل ها تنها مجاز به فروش بلیت برای ۶۰ درصد از ظرفیت هواپیما هستند، مجاز شدند تا ۱۰ درصد قیمت ها را بالا برند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه ایرلاین ها تخلف کرده و شاهد افزایش بی رویه قیمت ها هستیم. سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر قیمت ها نظارت کند و با ایرلاین های متخلف برخورد کند. بر مبنای اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری یک کمیسیون ویژه جهت قیمت گذاری بلیت پروازها وجود دارد که هرگونه افزایش قیمتی باید با مجوز این کمیسیون صورت گیرد.
بدری در انتها تصریح کرد: بر مبنای قانون، قیمت گذاری بلیت ایرلاین ها باید در این کمیسیون ویژه که رئیس آن وزیر راه و شهرسازی است، صورت گیرد.
منبع:

1399/10/23
20:32:21
0.0 / 5
630
تگهای خبر: پرواز , راه , شركت , عمران
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک