بررسی لایحه اصلاح قانون حفظ كاربری اراضی زراعی و باغ ها در دولت

بررسی لایحه اصلاح قانون حفظ كاربری اراضی زراعی و باغ ها در دولت به گزارش زمین دار شو وزارت جهاد کشاورزی لایحه اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها و را به هیات دولت عرضه کرده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، با توجه به صدمه شناسی و تجربیات اجرای قانون حفظ کاربری اراضی و باغ ها در دو دهه اخیر و بر مبنای شناسایی تنگناهای حفظ کاربری اراضی کشاورزی، تجارب جهانی، واقعیات امروز جامعه، اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها امری ضروری به نظر می آید.
در همین راستا وزارت جهاد کشاورزی لایحه پیشنهادی اصلاح قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها را تدوین و جهت سیر مراحل بررسی، تصمیم گیری و تصویب به هیات دولت عرضه نموده است.
حمایت از تولید و برنامه های اقتصاد مقاومتی، تسهیل در فرایند صدور مجوزها، وضع مقررات روشن در رسیدگی های قضایی، پیشگیری از تغییر کاربری بی رویه اراضی کشاورزی و باغ ها بخصوص در خارج از محدوده و حریم شهرها، تعیین ضمانت اجرایی موثر و بازدارنده و توانمندسازی دستگاههای مسئول در امر پشتیبانی از اقتصاد کشاورزی، از دیگر اهداف تدوین این لایحه به حساب می آید.
این لایحه مراحل بررسی خویش را در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیات دولت طی می کند.
منبع:

1399/10/30
22:41:38
0.0 / 5
710
تگهای خبر: تولید , دستگاه , صنعت , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک