وزیر نیرو:

رویه های تجاری كشورمان با ساختار تجاری اوراسیا همسو شود

رویه های تجاری كشورمان با ساختار تجاری اوراسیا همسو شود زمین دار شو: هماهنگ کننده روابط ایران و اتحادیه اوراسیا خواهان به روز رسانی ساختار تعرفه گذاری و روابط تجاری ایران با اتحادیه اوراسیا شد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، رضا اردکانیان بامداد امروز در همایش دیپلماسی اقتصادی ایران و اوراسیا که با حضور مقامات و فعالان بخش خصوصی و سفرای کشورهای عضو اوراسیا در مرکز همایش های بین المللی رایزن تهران شروع شده، با اشاره به اهمیت بیش از پیش مناسبت های کشورمان با این اتحادیه اظهار داشت: برگزاری این همایش و همایش های مشابه می تواند منجر به افزایش آگاهی تجار و دستگاه های دولتی درباب اهمیت این موافقت نامه شده و همین طور ورود تجارمان به این کشورها را ترغیب کنند.
وی افزود: باتوجه به اهداف و اولویت های موافقتنامه اوراسیا می توان روابط منسجم تری با اعضای این اتحادیه در امتداد منافع ملی طراحی کرد. همین طور آگاهی از چالش های فیمابین و رفع آنها به افزایش تجارت آزاد ایران با اتحادیه اوراسیا کمک چشمگیری می کند.
وزیر نیرو افزود: افزایش روابط ایران ایران و اوراسیا حرکتی هوشمندانه و منطبق با اهداف ایران است که در امتداد مقابله با سیاست های تحریمی آمریکا خواهد بود.
مسئول هماهنگ کننده روابط ایران و اتحادیه اوراسیا اظهار داشت: با بررسی اسناد بالادستی و سیاست گذاری های مربوطه می توان دریافت که روابط ایران و اوراسیا بر محور توسعه صادرات و اصلاح الگوی سیاست گذاری روابط تجاری است.
به گفته اردکانیان چگونگی فعالیت کشورمان در اتحادیه اوراسیا مستلزم پذیرش الزامات این اتحادیه است و باید بطور جد در دستور کار قرار گیرد. همین طور پیوستن به موافقت نامه های جدید نیز در دستور کار است چونکه شاخصه حضور کشورمان در تجارت جهانی خواهد بود.
اردکانیان افزود: در قالب چنین تشکل هایی تعرفه های تجاری در سطح منطقه حذف می شود، پیچیدگی نظام بین الملل سبب شده تا تجارت بین المللی به یک امر تخصصی تبدیل گردد بدین سبب نیازمند روزآمد سازی ساختار و رویه ها هستیم. چونکه برخی رویه های خاص این موافقت نامه با رویه های تجاری کشورمان همسو نیست.
وی اشاره کرد: همچون اصلاحات رویه های تجاری کشور می توان به ضوابط احراز منشأ کالا برای اعطای ترجیحات تعرفه ای اشاره نمود. بدین سبب نیازمند اصلاح ساختار تعرفه گذاری تجاری در سطح ملی و سازمان های دولتی هستیم.
وزیر نیرو اشاره کرد: من بعنوان هماهنگ کننده سازمان های دولتی در موافقت نامه های اوراسیا با ایران و دائمی کردن آن بر این نظرم که این موافقت نامه بعنوان یک طرح جامع نگاه نماییم. نقش اتاق تجاری در این عرصه بی بدیل است چونکه نقش اصلی در افزایش روابط با اوراسیا بر عهده بخش خصوصی است. نقش مؤثر اتاق ها در صدور گواهی های مبدا بر کسی پوشیده نیست.
وزیر نیرو اضافه کرد: ترغیب بنگاه های خصوصی برای انجام تحقیقات در قالب نیازهای تجاری اوراسیا و انعکاس مشکلات صادرکنندگان در این عرصه نیز ضرورت دارد.

1399/11/08
15:00:59
0.0 / 5
895
تگهای خبر: دستگاه , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک