مقام مسئول در شركت ساخت خبر داد؛

افزایش طول كریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب كشور تا آخر سال

افزایش طول كریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب كشور تا آخر سال به گزارش زمین دار شو معاون ساخت و توسعه بزرگراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: ۵۷ کیلومتر دیگر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور تا آخر سال جاری به بهره برداری می رسد.به گزارش زمین دار شو به نقل از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، محمدرضا کدخدازاده از بهره برداری ۵۷ کیلومتر از کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور اطلاع داد و اظهار داشت: این کریدور به موازات نوار ساحلی جنوب کشور از پسابندر در جنوب شرق شروع و تا شلمچه در جنوب غربی کشور امتداد دارد و از استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان عبور می کند.
وی با تکیه بر اهمیت ترانزیتی و استراتژیک این کریدور اظهار داشت: تکمیل کریدور بزرگراهی جنوب کشور نقش مهمی در روند تولید داخلی و پیشرفت اقتصادی کشور دارد و با عنایت به همین مساله تمام پروژه های واقع در این کریدور، مهم و بعنوان محورهای جهش تولید در حوزه بزرگراهی تعریف شده اند.
معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور طول پروژه های جهش تولید در کریدور بزرگراهی نوار ساحلی جنوب کشور را ۴۷۱ کیلومتر اعلام نمود و اظهار داشت: ۱۴۰ کیلومتر آن برای بهره برداری امسال برنامه ریزی شده است که تابحال ۸۳ کیلومتر آن زیر عبور قرار گرفته است.
کدخدازاده پیشرفت فیزیکی کل پروژه های جهش تولید در این کریدور را ۶۸ درصد دانست و اظهار داشت: محور کنارک- کاروان، کاروان- جاسک، جاسک- میناب، ۹ دستگاه پل در محور جاسک- میناب، راه اندازی پل گچین و راه های طرفین، محور بندر لنگه-رستاق، بندرلنگه-پارسیان، بزرگراه بزباز-بندو و کمربندی ماهشهر جزو پروژه های جهش تولید این کریدور هستند.
وی خاطرنشان کرد: کریدور بزرگراهی جنوب کشور ۱۸۵۰ کیلومتر است که تا کنون ۱۰۲۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۷۳۶ کیلومتر هم در دست اجرا قرار دارد.
کدخدازاده اعتبار مورد نیاز اتمام کل این کریدور را ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان دانست و اضافه کرد: تا این لحظه هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان در این کریدور هزینه شده است و برای تکمیل پروژه های جهش تولید هم ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه از توجه و تاکید مقام معظم رهبری در تکمیل هرچه سریع تر این کریدور بخصوص در منطقه محروم مکران اطلاع داد و اظهار داشت: با در نظر گرفتن اعتبار ویژه این پروژه قرار است تا با تکمیل هرچه سریع تر این کریدور به توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه کمک شایانی شود.


منبع:

1399/11/13
14:37:20
0.0 / 5
488
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک