مدیركل بنیاد مسكن كهگیلویه و بویراحمد مطرح كرد

استقرار 110 دستگاه ماشین آلات سنگین در سی سخت

استقرار 110 دستگاه ماشین آلات سنگین در سی سخت به گزارش زمین دار شو مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: الان با بیشتر از ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و راه سازی نظیر کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی و... مشغول به فعالیت در منطقه زلزله زده سی سخت هستیم و در صورت همکاری مردم تا یک ماه آینده کار آواربردای به اتمام می رسد؛ به محض اتمام آوربرداری هر واحد کار بازسازی آن هم شروع خواهد شد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حسین جنتی در مورد بازسازی منطقه زلزله زده سی سخت اظهار داشت: محدودیتهای زمانی و شرایط ناپایدار جوی منطقه سی سخت، شرایط تخریب و آواربرداری واحدهای خسارت دیده ناشی از زلزله را دشوار کرده است. ناچار بودیم با حجم وسیعی از ماشین آلات وارد شویم. الان با بیشتر از ۱۱۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و راه سازی نظیر کمپرسی، لودر، بیل مکانیکی و... مشغول به فعالیت هستیم و امید است با برنامه ریزی لازم به عمل آمده در صورت همکاری مردم تا ظرف یک ماه آینده کار آواربردای به پایان برسد، همینطور به موازات اتمام آوربرداری هر واحد کار بازسازی آن واحد هم شروع خواهد شد.
وی درمورد مبلغ تسهیلات بازسازی اظهار داشت: در این بازسازی اعتبارات بانکی هر واحد مسکونی احداثی ۱۰۰ میلیون تومان وام و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در سطح شهر و در مناطق روستایی مبلغ ۸۰ میلیون وام و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به مردم مناطق زلزله زده دنا پرداخت خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: وام معیشتی تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و همینطور کمک بلاعوض جهت تأمین لوازم معیشتی ۱۵ میلیون تومانی به متقاضیان واحدهای احداثی و تعمیری پرداخت خواهد شد.
جنتی تصریح کرد: کمک هزینه اسکان موقت ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برای شهر و برای روستا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد همینطور در مورد تسهیلات واحدهای تعمیری اظهار داشت: برای واحدهای صدمه دیده تعمیری تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض جهت تعمیر واحدهای مذکور در شهر و روستا پرداخت خواهد شد.
وی مشارکت مردم در اجرای پروژه های بازسازی را مهم دانست و اظهار داشت: بحث مدیریت بازسازی با مشارکت خود مردم است، یعنی دخالت نظرات، خواسته ها و حضور فعال و آگاهانه مردم در اجرای پروژه های بازسازی به نحوی که علاوه بر رضایتمندی مردم، از بعد موفقیت در پیشبرد اهداف، نتایج قابل قبولی حاصل شود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن، جنتی تصریح کرد: بازسازی مناطق زلزله زده باید با مشارکت و محوریت مردم صورت گیرد و دولت و مجریان بازسازی هم نقش حمایتی، هدایتی و کنترل کننده داشته باشند. بر مبنای تجارب به دست آمده از باز سازی های قبل در جایی که مردم وارد کار می شوند کار موفق پیش می رود. کار بازسازی که صرفاً دولتی شود معمولا با مشکل مواجه می شود. در حقیقت رمز موفقیت در هر بازسازی مشارکت فعال مردم زلزله زده در بازسازی واحدهای مسکونیشان می باشد.
منبع:

1399/12/18
10:44:11
0.0 / 5
386
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک