ماجرای ساخت مسكن ملی در اصفهان بالا گرفت

با مسكن ملی حاتم بخشی نمی نماییم !

با مسكن ملی حاتم بخشی نمی نماییم ! به گزارش زمین دار شو پروژه ۳۵۰۰ واحدی مسکن ملی بهارستان به ارزش ۱۵۰۰ میلیارد تومان به تازگی به یک شرکت ایرانی با مدیریت فردی ترک تبار سپرده شده که صدای انبوه سازان اصفهانی را درآورده است؛ اصفهانی ها پیش از این نظرشان بر مبلغ متری ۴.۲ میلیون تومان بوده و نهایتا پروژه با ۲.۸ میلیون تومان در هر متر مربع به شرکت مذکور سپرده شده است؛ مدیرعامل عمران بهارستان می گوید که برخی انبوه سازان داخلی، کارنامه خویش را در ۳۰۰۰ واحد مشارکتی بهارستان که از سال ۱۳۹۴ به دست گرفته و هنوز حتی به نیمه نرسانده اند پس داده اند، ازاین رو نمی خواهیم و نمی توانیم از جیب متقاضیان حاتم بخشی نماییم.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، ماجرای استفاده از انبوه ساز ترک تبار که حاضر شده متری یک میلیون و ۴۰۰ هرار تومان ارزان تر از پیمانکاران ایرانی ۳۵۰۰ واحد از ۲۱ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید بهارستان را اجرا نماید و ۱۰ روزی است کار را آغاز کرده به جنجال کشیده شده است.
اصفهانی ها قیمت متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را بر مبنای تصمیم شورای مسکن استان در نظر داشتند ولی شورای هماهنگی مسکن به ریاست وزیر راه و شهرسازی حداکثر رقم راه اندازی طرح اقدام ملی را ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان با تعدیل های بعدی به همه کشور ابلاغ کرده است. قراردادهای اقدام ملی با همین رقم بسته شده یا در حال انعقاد قرارداد است.
حالا انبوه سازان اصفهانی معتقدند که فرصت اشتغال زایی از ایرانیان گرفته شده است. در سوی مقابل، دولتی ها می گویند انبوه سازان اصفهان از سال ۱۳۹۴ حدود ۳۰۰۰ واحد مشارکتی را در دست گرفته اند و طی این پنج سال فقط ۲۰ درصد کار را جلو برده اند.
مدیرعامل شرکت عمران بهارستان بیان می کند: در شرایطی که قیمت مصالح روز به روز در حال افزایش بود و متقاضیان نگران رشد قیمت تمام شده بودند، انبوه سازان اصفهان ما را سه ماه معطل گذاشتند و حاضر نشدند از رقم متری ۴.۲ میلیون تومان کوتاه بیایند. نهایتا مجبور شدیم با متری ۲.۸ میلیون تومان با سازنده دیگری قرارداد ببنیدیم. جالب اینکه پیمانکاران داخلی پس از انعقاد قرارداد با پیمانکار ترک پیام دادند که حاضرند با مبلغ ۲.۸ میلیون تومان کار کنند. سوال این است که اگر می توانستند با این مبلغ کار کنند چرا ما را سه ماه معطل نگه داشتند؟
محمدرضا احمدی ـ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان ـ با اشاره به اینکه ساخت ۳۵۰۰ واحد با محوطه سازی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد در گفت و گو با ایسنا، خلوص نیت انبوه سازان اصفهان در خصوص دغدغه عدم استفاده از توان مهندسان داخلی را محل سوال دانست.
او بیان نمود: شرکتی که الان با آن قرارداد امضا شده شرکتی است که در ایران ثبت شده و کارکنان آن بجز مدیر، همگی ایرانی هستند و از مصالح و تجهیزات ایرانی استفاده می نماید. فقط مسئولیت آنرا فردی ترک تبار بر عهده دارد. در عین حال صنعتی سازی و سریع سازی در اولویت کار این شرکت است. این شرکت تا کنون ۵۵ هزار واحد مسکونی را در ایران ساخته و در بحث کیفیت و زمان اجرای پروژه از بسیاری سازندگان داخلی کارنامه قابل قبول تری دارد. از سوی دیگر سه پیمانکار ایرانی حاضر شدند با رقم ۲.۸ میلیون تومان، پروژه ها را اجرا کنند که با آنها هم در مرحله انعقاد قرارداد هستیم. ما هیچ مشکلی با پیمانکاران منصف و متعهد ایرانی نداریم.
به قول احمدی، در شهر جدید بهارستان ۲۱ هزار واحد مسکن ملی در نظر گرفته شده که تا کنون ۱۶ هزار واحد در قالبهای خودمالکی، مشارکت و تعهد ساخت شروع شده و ۳۵۰۰ واحد مذکور هم جزو همین تعداد است.
پروژه مسکن ملی کوزوپارس فاز ۴ شهر جدید بهارستان در مرحله تجهیز کارگاه


منبع:

1399/12/20
12:41:06
0.0 / 5
610
تگهای خبر: اشتغال , راه , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک