ریزش یك میلیون نفری شاغلان

ریزش یك میلیون نفری شاغلان به گزارش زمین دار شو بررسی جریان اشتغال و بیکاری پارسال مبین کاهش یک میلیون نفری شاغلان است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، گزارشی که به تازگی مرکز آمار ایران در ارتباط با وضعیت بیکاری در کل سال ۱۳۹۹ منتشر کرد، نشان دهنده نرخ ۹.۶ درصدی بود.


کاهش مشارکت اقتصادی در سال ۹۹

بررسی جزئیات این گزارش از این حکایت دارد که پارسال بیش از۶۲.۳ میلیون نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر را ایجاد کرده اند که در مقایسه با سال ۱۳۹۸ که حدود ۶۱.۶ میلیون نفر بوده، بالغ بر ۷۱۰ هزار نفر افزایش دارد.
از این جمعیت ۲۵.۷ میلیون نفر بعنوان جمعیت فعال (بیکار و شاغل) بوده اند که البته تعداد آنها نسبت به سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۱.۴ میلیون نفر کمتر شده بود.


کاهش شاغلان و بیکاران
براین اساس پارسال حدود ۲۳.۲ میلیون نفر از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر شاغل بوده که در مقایسه با تعداد ۲۴.۲ میلیون نفری شاغلان در سال ۱۳۹۸ بیشتر از یک میلیون نفر کاهش دارد.

همینطور مجموع بیکاران ۲.۴ میلیون نفر ثبت شده است که این تعداد هم در مقایسه با جمعیت ۲.۸ میلیون نفری سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۴۱۹ هزار نفر کاهش داشته است.

براین اساس، پارسال از جمعیت شاغلان بالغ بر یک میلیون نفر و از بیکاران هم بیشتر از ۴۱۹ هزار نفر کم شده است.


اوضاع اشتغال زنان و مردان چگونه است؟
در ارتباط با وضعیت اشتغال زنان و مردان هم این گزارش نشان داده است که از جمعیت بیشتر از ۲۳.۲ میلیون نفری شاغلان ۱۹.۶ میلیون نفر مرد بوده اند که تعدادشان در مقایسه با سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۳۴۷ هزار نفر کم شده است.

همینطور از جمعیت شاغل ۳.۶ میلیون نفر به زنان اختصاص دارد که در مقایسه با سال قبل ۶۶۲ هزار نفر کاهش دارد.

در جمعیت ۲.۴ میلیون نفری بیکاران هم ۱.۷ میلیون نفر مرد و ۶۷۸ هزار نفر زن هستند که از تعداد بیکاران مرد بالغ بر ۱۷۹ هزار نفر و از بیکاران زن بیشتر از ۲۳۹ هزار نفر کم شده است.1400/02/22
22:48:01
0.0 / 5
284
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک