رئیس اتحادیه مشاورین املاك اهواز مطرح كرد

نقش ثبت اطلاعات املاك در شكستن قیمت مسكن

نقش ثبت اطلاعات املاك در شكستن قیمت مسكن خوزستان رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز ضمن اشاره به طرح ثبت املاک در سامانه ملی املاک و اسکان اظهار داشت: اگر سامانه به صورت مستمر کنترل و رصد شود و مشخص شود که واحدهای خالی در دست چه افرادی قرار دارد، طرحی موفق خواهد بود و حتی سبب شکسته شدن قیمت مسکن و شکسته شدن نرخ تورم خواهد شد.قنبرعلی زنگنه در گفتگو با ایسنا در مورد ثبت اطلاعات املاک در سامانه ملی املاک و اسکان، اظهار نمود: اگر دولت عزم خویش را جزم کند، این طرح خیلی خوب است و آمار مسکن های خالی و مالکان را مشخص می کند؛ در کشور سلطان های مسکن وجود دارند که باید شناسایی شوند.

وی اظهار داشت: برخی مسکن را بعنوان کالایی سرمایه ای و سرمایه در گردش و نوعی بورس حساب می کنند؛ اگر دولت واقعا مصمم باشد که داده های در ارتباط با مسکن را به صورت واقعی ثبت و ضبط کند، این طرح خیلی خوب است.

زنگنه ضمن اشاره به اهمیت نظارت بر سامانه ملی املاک و اسکان، خاطرنشان کرد: اگر سامانه به صورت مستمر کنترل و رصد شود و مشخص شود که واحدهای خالی در دست چه افرادی قرار دارد، طرحی موفق خواهد بود و حتی سبب شکسته شدن قیمت مسکن و شکسته شدن نرخ تورم خواهد شد.

وی در باره تأثیر عملکرد سامانه ملی املاک و اسکان، اضافه کرد: البته این اقدام، حکم مُسکن را دارد و درمانی برای مسکن ملی نیست؛ زمانی که بخش دولتی وارد تولید مسکن نمی گردد، چه انتظاری از بخش خصوصی میتوان داشت؟

رئیس اتحادیه مشاورین املاک اهواز خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما مبحث مسکن به حال خود رها شده است و کسی دغدغه ای برای تولید مسکن ندارد.

زنگنه درباره طرح های ساخت مسکن در کشور، اظهار داشت: قرار بود مسکن ملی تولید شود اما هنوز نتیجه آنرا ندیده ایم. طرح مسکن مهر هم یک طرح عالی بود اما متاسفانه در خوزستان مکان نمایی مناسبی نداشت. اگر مسکن مهر به سرانجام می رسید، بخش عظیمی از معضلات مسکن را حل می کرد.

وی اضافه کرد: هر چند دولت، وظیفه تولید مسکن را دارد اما می تواند ساخت مسکن را به بخش خصوصی واگذار و به آنها سوبسید پرداخت کند. ساخت مسکن به صورت انبوه و آپارتمانی برای هر متر مربع، ۴ تا ۵ میلیون تومان هزینه دارد اما در کدام نقطه از کشور، مسکن به این قیمت ها فروخته می شود؟ در بعضی از نقاط تهران هر متر مربع مسکونی به علت گران بودن قیمت زمین در آن منطقه، ۸۰ الی ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.
1400/02/26
13:51:21
0.0 / 5
351
تگهای خبر: آپارتمان , تولید , قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک