وزیر راه وارد ایروان شد؛

ایران برای ارمنستان جاده می سازد

ایران برای ارمنستان جاده می سازد به گزارش زمین دار شو وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهمنامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت زیرساخت ارمنستان در جریان سفر خود به این کشور اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در بدو ورود به جمهوری ارمنستان و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به این که توسعه روابط و گسترش همکاری ها بین ایران و کشورهای همسایه همواره در اولویت برنامه های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بوده است، اظهار داشت: در این سفر به ارمنستان که یک پیوند تاریخی و فرهنگی هم بین دو ملت وجود دارد، زمینه های گوناگونی برای توسعه روابط بررسی خواهد شد.
وی افزود: در حوزه حمل و نقل و زیرساخت های مواصلاتی در گذشته تعاملات و تفاهمنامه هایی بین دو کشور وجود داشته است. اخیراً هم نسبت به ایجاد یک فرصت جدید برای بخشی از کریدور شمال-جنوب که می تواند از راه ارمنستان مورد استفاده قرار بگیرد، گفت وگوهایی کردیم که در این سفر این گفت وگوها وارد جزئیات خواهد شد.
اسلامی اضافه کرد: تلاش بر این است که بتوانیم با فراهم آوردن فرصت برای بازسازی و تکمیل زیرساخت ها، مشارکت شرکتهای ایراتی در گسترش زیرساخت های حمل و نقل را شاهد باشیم.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه زمینه های همکاری بین ایران و ارمنستان با ریشه تاریخی همواره دارای پتانسیل های بالقوه و بالفعل بوده است، اظهار داشت: شرایط امروز و وضعیتی که در منطقه رخ داد، فرصت های جدید را ایجاد کرده که در تعاملات سه یا چهار جانبه مورد گفت و گو قرار گرفته است. فکر می کنم که حالا وقت مناسبی است که بتوان با توافقاتی که انجام می دهیم در مسائل ترانزیت و حمل و نقل ارتقا وضعیت ایجاد نماییم.
وی اضافه کرد: در مورد تفاهمنامه بین وزارت زیرساخت ارمنستان و وزارت راه و شهرسازی، باید اظهار داشت که مفاد گفتگو شده در کمیته های کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و این تفاهمنامه که به منظور گسترش روابط درحوزه های متعدد تدوین شده، فردا امضا خواهد شد.


منبع:

1400/03/04
09:35:28
0.0 / 5
124
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک