مدیركل دریایی سازمان بنادر اعلام كرد

شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی

شرط از سرگیری سفرهای دریایی داخلی و خارجی به گزارش زمین دار شو مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود: در صورت تصویب و ابلاغ از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا آماده ایم تا سفرهای دریایی داخلی و خارجی را در کوتاهترین زمان از سر بگیریم.حسین عباس نژاد در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: با توجه به این که واکسیناسیون در کشور سرعت بالایی گرفته و در کشورهای دیگر برای انجام سفرهای داخلی و خارجی شان شرطی مانند واکسینه شدن یا نشدن را برای مسافران تعیین می کنند، آماده ایم تا در صورت تصویب و ابلاغ از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا، سفرهای دریایی داخلی و خارجی را از سر بگیریم.


وی ادامه داد: اما چون تا این لحظه ستاد ملی مقابله با کرونا مقرارت جدیدی اعلام نکرده، همچنان محدودیت های کرونائی سابق در زمینه دریایی برقرار است و سفرهای دریایی تنها محدود به سفرهای داخلی و بومیان منطقه است. البته در این سفرها تست رپید و تست PCR نیز از مسافران دریافت کرده و غربالگری و دیگر پروتکلهای بهداشتی درباره آنها رعایت می شود.


مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به سوالی در خصوص این که باتوجه به تعطیلی سفرهای دریایی داخلی و خارجی و غیرفعال شدن خیلی از شناورها طی ماه های گذشته، آیا ازسرگیری این سفرها در بازه زمانی کوتاه مدت امکان پذیر است یا خیر؟ افزود: از سرگیری سفرهای دریایی از نظر ظرفیت های موجود امکان پذیر است و خوشبختانه تمهیدات مناسبی در گذشته از طرف سازمان بنادر و دریانوردی در امتداد ظرفیت سازی برای توسعه سفرهای دریایی انجام شد و می توانیم خیلی از شناورهای غیر فعال در ماه های گذشته را با خدمات فنی به سرعت به چرخه فعالیت بازگردانیم. از طرف دیگر نیز از محل وجوه اداره شده می توانیم برای ساخت شناورهای جدید به متقاضیان کمک نماییم.


عباس نژاد درباره شرایط تسهیلات پیش بینی شده برای متقاضیان شناورهای مسافری داخلی اظهار داشت: به طور معمول ۲۰ درصد آورده از متقاضیان طلب می نماییم و تا ۸۰ درصد آنرا بوسیله تسهیلات بانکی بدون سود و با بازپرداخت پنج ساله برای متقاضی تامین خواهیم کرد. البته به دنبال افزایش زمان بازپرداخت این تسهیلات بوسیله برنامه ریزی و رایزنی با مسئولان بانکی هستیم.


به گفته ی ایشان، متقاضیان می توانند در صورتیکه شناور خارجی بخواهند از نظر شرایط فنی و استانداردها آنرا با ضوابط داخلی تطبیق دهند و شناورهای خارجی هم وارد کنند اما اعطای این تسهیلات تنها مختص به متقاضیان شناورهای است که در داخل کشور تولید می شود.


منبع:

1400/06/23
22:22:10
0.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک