شرط واکسن برای سفر به ایران و تغییرات جدید

شرط واکسن برای سفر به ایران و تغییرات جدید همانطور که از جلسات و اظهارات مسؤلان بر می آمد به نظر می آید که قوانین سفرهای داخلی و خارجی به دنبال تسریع واکسیناسیون در کشور درحال تغییر است و روز گذشته واکسینه شدن مسافران شرط سفر آنها به ایران اعلام گردید.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در طول دوران شیوع کرونا در حدود ۲۰ ماه گذشته محدودیت ها و ممنوعیت های بسیاری برای سفرهای خارجی و داخلی از جانب کشورهای مختلف بسته به شدت و وضعیت این بیماری تدوین و اجرا شد و این پروتکل ها با شرایط مختلف از تست PCR تا قرنطینه و حتی ممنوعیت در دستور کار سیستم های بهداشت و درمان دولت های مختلف قرار گرفت.

بر همین اساس خیلی از کشورها در سه ردیف کشورهای کم خطر، پرخطر و ممنوعه برای مسافرت و گردشگری قرار گرفتند و مرزهای زمینی و هوایی کشورهای مختلف جهان طبق آن کنترل شد. ایران هم از این قائده مستثنی نبود دائما در ماه های گذشته و بر مبنای شدت و حدت شیوع کرونا خروج و ورود از و به ایران دستخوش تغییر شد.

اما در هفته های اخیر جلسات مختلفی در ستاد ملی مقابله با کرونا برای اعمال تغییراتی در زمینه تعدیل پروتکلهای بهداشتی در این راستا برگزار گردید. رضا نفیسی - رئیس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: سیستم هوشمند کرونایی بزودی راه اندازی می شود و ابتدا از استان قزوین به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد بر این اساس خیلی از محدودیت های کرونایی تنها برای افرادی است که واکسینه نشدند و آنهایی که کارت واکسن دیجیتال دارند می توانند بدون محدودیت خیلی از فعالیت ها مانند سفرهای داخلی و خارجی را مانند پیش از انتشار کرونا انجام دهند.

از جمله محدودیت هایی که با راه اندازی سیستم هوشمند کرونا تغییر خواهد نمود. سفرهای داخلی و خارجی است چون که از این به بعد همه آن هایی که واکسینه شده اند می توانند بدون محدودیت سفرهای داخلی و خارجی که پیش از انتشار کرونا می توانستند بروند را انجام دهند. همینطور حضور در ورزشگاه ها و سایر اماکن عمومی مانند سینما، پاساژها و غیره هم همچون این محدودیت هاست که با تغییر و تعدیل مواجه خواهد شد.

حالا بهرام عین اللهی –وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی- به این نکته اشاره نمود و روز گذشته اظهار داشت: هر کسی که می خواهد وارد کشور شود باید حتما دو دوز واکسن کرونا را تزریق کرده باشد. با هماهنگی وزارت امور خارجه و وزارت گردشگری دیپلماسی سلامت را تقویت می نماییم و خدمات بیشتری را به کسانی که به کشورمان برای دریافت تسهیلات بهداشتی رجوع می کنند، عرضه خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: باوجود واکسیناسیون صورت گرفته و ادامه آن، مردم همچنان باید پروتکلهای بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نمایند تا روند انتشار ویروس در کشور کند شود.

البته جواد هدایتی - مدیرکل ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- هم روز گذشته در اینباره به ایسنا اظهار داشت: درمورد ورود توریست و مسافر از مرزهای زمینی به تازگی ستاد ملی مقابله با کرونا مصوباتی داشته و قرار شده پروتکل هایی با محوریت پیشنهاد فنی و کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدوین و تصویب و به وزارت امور خارجه ابلاغ شود تا با عنایت به واکسیناسیون صورت گرفته در ایران و سایر کشورهای دنیا، ترددها و سفرهای زمینی با تسهیلاتی رو به رو شده و برای افراد واکسینه شده به حالت عادی برگردد.

وی با اشاره به اینکه باید از فرصت های گردشگری ایران استفاده شود، اضافه کرد: از آنجائیکه در دوران انتشار کرونا پذیرش توریست و مسافر از مرزهای زمینی نداشتیم و ترددهای مرزی محدود به دیپلمات ها و برخی گروههای خاص بود، خیلی از هتل ها، موزه ها و اماکن گردشگری و زیارتی کشور در دوران شیوع کرونا حدودا تعطیل بود و تصمیم گیری های جدید هم به منظور احیای تدریجی صنعت توریسم است که باید در دستور کار قرار گیرد اما با این پروتکلهای جدید مسافران می توانند با پروتکلهای مشخصی و با داشتن کارت واکسن بیایند و می توانیم تردد از مرزهای زمینی را هم مانند مرزهای هوایی فعال نماییم.

منبع:

1400/07/27
14:50:53
0.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک