در گفت وگو با زمین دار شو مطرح شد:

پیشنهاد اختصاص انرژی ارزان به واحدهای تولیدی

پیشنهاد اختصاص انرژی ارزان به واحدهای تولیدی به گزارش زمین دار شو یک مقام کارگری افزایش دستمزد 1401 را سبب بهبود معیشت و حفظ قدرت خرید کارگران دانست و اظهار داشت: اختصاص ارزان انرژی به بنگاه های اقتصادی سبب رضایت خاطر کارفرمایان و تولیدکنندگان می شود و پایداری و امنیت شغلی نیروهای کار را تضمین می نماید.سید ابوالفضل اشرف منصوری در گفت و گو با ایسنا، افزایش دستمزد ۱۴۰۱ را در وضعیت معیشت کارگران اثرگذار دانست و اظهار داشت: خوشبختانه دستمزد خوبی برای سال ۱۴۰۱ تصویب گردید. جامعه کارگری همیشه خواهان کاهش فاصله بین تورم و هزینه های زندگی بود و امسال تلاش شد تا این فاصله کمتر شود و وضع معیشت خانوارهای کارگری بهبود یابد، بدین جهت باید به مصوبه شورای عالی کار احترام بگذاریم.

وی با اشاره به حضور موثر دولت در جلسه تعیین دستمزد، اظهار داشت: دولت بنا را بر بی طرفی گذاشت و نتیجه آن رضایتمندی قشر کارگری بود.

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران مباحثی که درباره ریزش نیروی کار و زیر سوال رفتن امنیت شغلی کارگران با افزایش دستمزد ۱۴۰۱ مطرح می شود را اقدامی ناشایست عنوان نمود و اظهار داشت: پس از مدتها رضایت جامعه کارگری از افزایش دستمزد برقرار شد پس بجای طرح اینگونه مباحث و ایجاد نگرانی در جامعه کارگری باید به ارتقاء و راندمان بنگاه ها و افزایش انگیزه نیروهای کار در سال جدید توجه کرد.

به اعتقاد اشرف منصوری، افزایش ۵۷ درصدی دستمزد سبب بهبود معیشت و حفظ قدرت خرید کارگران در سال ۱۴۰۱ خواهد شد.

وی درعین حال اعمال معافیت های بیمه ای و مالیاتی برای بنگاه های اقتصادی را خواهان شد و پیشنهاد کرد: باتوجه به هزینه های سنگینی که صنعتگران و تولیدکنندگان درباره حامل های انرژی همچون برق و گاز می پردازند، دولت با حداقل قیمت آنرا در اختیار کارفرمایان بگذارد.

به گفته رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران، باتوجه به وفور انرژی و سرمایه های زیادی که در زمینه منابع در کشور وجود دارد، اختصاص انرژی ارزان کمک موثری به واحدهای تولیدی در سال جدید خواهد بود و پایداری و امنیت شغلی نیروی کار را تضمین خواهدنمود.

اشرف منصوری اظهار داشت: وزارت اقتصاد در بحث مالیات می تواند شرایط و تسهیلاتی را برای معافیت مالیاتی بنگاه ها درنظر بگیرد و رضایت کارفرمایان را جلب نماید.

منبع:

1401/01/16
20:15:08
0.0 / 5
211
تگهای خبر: بیمه , تسهیلات , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک