معاون راه و شهرسازی استان تهران مطرح كرد

شرح وضعیت نهضت مسکن در تهران

شرح وضعیت نهضت مسکن در تهران به گزارش زمین دار شو، معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اظهار داشت: پروژه نهضت ملی مسکن در شش شهر استان تهران به متوسط پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد رسیده و برخی در مرحله نازک کاری قرار دارد، اما با موانعی مثل عدم واریز آورده از جانب متقاضیان، پرداخت نشدن وام ۴۵۰ میلیون تومانی توسط سیستم بانکی و همراهی نکردن دستگاههای خدمات رسان در تأمین انشعابات مواجهیم.


حسن شافعی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که به صورت میانگین ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پروژه ها در تهرانسر، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک و پاکدشت قرار دارد.
وی برخی مشکلات پروژه ها را نوسان قیمت مصالح ساختمانی و عدم همراهی دستگاههای خدمات رسان در تأمین انشعابات دانست و اظهار داشت: نوسانات قیمت مصالح ساختمانی می تواند پروژه ها را گرفتار چالش کند. این موانع را در جلسات شورای مسکن به وارت راه و شهرسای منعکس کردیم و پیشنهاد داده ایم تا واسطه ها حذف شود و مصالح به صورت مستقیم از کارخانه ها به پروژه ها برسد که باید وزارت صمت همکاری کند.

توقف نداریم اما کندی داریم
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تصریح کرد: بحمدالله هیچ یک از پروژه های نهضت ملی مسکن در استان تهران متوقف نشده بلکه امکان دارد کند شده باشد. این کندی به چند دلیل می تواند باشد؛ یکی از موضوعات به آورده متقاضیان مربوط می شود که برخی افراد بموقع نسبت به پرداخت وجه اقدام نمی کنند. مسئله دیگر عدم تخصیص تسهیلات متمم ۴۵۰ میلیون تومانی است. شخص رئیس جمهور به پرداخت وام ۴۵۰ میلیون تومانی تاکید دارد و امیدواریم سیستم بانکی همراهی لازم را داشته باشد.
پروژه نهضت ملی مسکن پاکدشت


منبع:

1401/08/19
11:49:05
0.0 / 5
155
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک