سرپرست وزارت راه و شهرسازی:

اراضی ساخت مسکن برای طرح نهضت ملی تامین شد

اراضی ساخت مسکن برای طرح نهضت ملی تامین شد زمین دار شو: سرپرست وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر این که نهضت ملی مسکن و نهضت حمل و نقل در دولت سیزدهم بطور توامان دنبال می شود، بر نقش وزارت راه و شهرسازی در تامین بموقع کالاهای اساسی تاکید نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از وزارت راه وشهرسازی؛ شهریار افندی زاده سرپرست وزارت راه و شهرسازی در برنامه گرامیداشت هفته بسیج، در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی ضمن تشکر از تلاش تمامی بسیجیان، خدمت بسیجیان را در زمینه مسئولیتی وزارت راه و شهرسازی تشریح نمود.
سرپرست وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر این که آنچه که امروزه می تواند کشور را به امید و زندگی بهتر سوق بدهد فعالیت و خدمتگزاری در زمینه عمل به وظایفی است که برعهده هر مسئولی نهاده شده است، اظهار داشت: نهضت ملی مسکن و نهضت ملی حمل و نقل دو وظیفه خطیری است که برعهده وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم نهاده شده است که هرکدام در جای خود دارای اهمیت است و همگی این مسئولیت ها در وزارتخانه دنبال می شود.
سرپرست وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر این که وظایف محوله بر مجموعه وزارت راه و شهرسازی مستقیماً بر زندگی مردم تأثیر دارد، اشاره کرد: رهبر انقلاب بر داشتن تفکر بسیجی تاکید نمودند و از بعد خدمتگزاری در وزارت راه و شهرسازی بهبود در کیفیت ارائه خدمات در زمینه های حمل و نقل و مسکن و شهرسازی مورد تاکید است.
افندی زاده، توضیح داد: تمامی افراد جامعه با خدمات وزارت راه و شهرسازی در دو حوزه مسکن و شهرسازی و حمل و نقل ارتباط دارند ان نشان دهنده اهمیت این حوزه در ارائه خدمات است.
ایجاد زیرساخت، تجهیز و ایمنی راه ها با ۷ میلیون سفر در روزهای اربعین
وی با یادآوری سیاست گذاری های بخش حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در مراسم اربعین و خاصیت بسیجی در زمینه مسئولیتی این وزارتخانه، توضیح داد: در روزهای اربعین در مجموع ۷ میلیون سفر که شامل بیش از ۳ و نیم میلیون سفر رفت و ۳ و نیم میلیون سفر برگشت بود در مدت چهار هفته انجام شد. شاهد بودیم که مجموعه وزارت راه و شهرسازی ماه ها قبل نسبت به ایجاد زیرساخت ها، تجهیز راه ها، ایمن سازی راه ها، تجهیز پایانه ها کار کردند.
افندی زاده همین طور تصریح کرد: امسال در مراسم اربعین در بخش هوایی باتوجه به مشکلات موجود عدد ۱۰۰ هزار سفر ثبت گردید. در حمل و نقل جاده ای عمومی نیز حدود ۸۰۰ هزار سفر رفت و ۸۰۰ هزار سفر برگشت رقم خورد.
وی اشاره کرد: در سفرهای نوروزی نیز در جاده ها و در سامانه های مختلف وزارت راه و شهرسازی خصوصاً در حمل و نقل مسافری موفق عمل کرده است.
دو برابر شدن ترانزیت در ۱۴۰۰
سرپرست وزارت راه و شهرسازی در بیان بخش دیگری از اقدامات خدمتگزارانه وزارت راه و شهرسازی در بخش حمل و نقل به ترانزیت کالا که برای کشور بسیار اهمیت دارد اشاره نمود و توضیح داد: در سال ۱۴۰۰ دو برابر سال ۱۳۹۹ ترانزیت کالا در کشور صورت گرفت که برای کشور بسیار حائز اهمیت می باشد و ایران را به عنوان کشوری مهم امنیت و ایمنی دارد و سایر کشورها به آن وابسته هستند به کشورهای همسایه و سایر کشورها معرفی می کند.
وی برگزاری و برنامه ریزی اجلاس های مختلف را که در آن تفاهم نامه با کشورهای دیگر و کشورهای منطقه نیز در دستور کار قرار گرفت از دیگر کارهای مهمی برشمرد که به مثابه اقدامی بسیجی شناخته می شود.
افندی زاده با تأکید بر این که بسیجی به مفهوم خدمت به مردم در ابعاد مختلف است، بر ایمنی جاده ها و رفع مشکلات موجود تاکید نمود.
نقش حمل و نقل در تامین کالاهای اساسی انکارناپذیر است
به گفته وی، بخش حمل و نقل کشور در تامین کالاهای اساسی و پالایش و پیگیری تامین کالاهای اساسی تلاش فراوانی انجام داده و می دهد.
دولت وظیفه خطیری را برعهده مجموعه وزارت راه و شهرسازی نهاده است و نگاه ما باید نگاه خدمت باشد و هرکسی در تخصص خود این کار را انجام بدهد.
افندی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مسکن اشاره نمود و اظهار داشت: در موضوع نهضت ملی مسکن دولت وظیفه سیاست گذاری و برنامه ریزی برای اجرا و راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی ارزان برای اقشار متوسط و کم درآمد را برعهده وزارت راه و شهرسازی گذاشته است.
سرپرست وزارت راه و شهرسازی راه اندازی مسکن را نیازمند زیرساخت هایی عنوان نمود که قسمتی از آنها شامل تهیه زمین، چگونگی ساخت، تامین و پرداخت تسهیلات و نظارت بر اجرای مناسب از طراحی تا اجرا است.
اراضی بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی طرح نهضت ملی تامین شد
وی اظهار داشت: در ظرف یک سال و نیم اراضی بیش از دو و نیم میلیون واحد مسکونی توسط وزارت راه و شهرسازی برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است. تمامی این اراضی با بررسی های مختلف از نظر عارضه های منابع طبیعی و شهرسازی و تامین زیرساخت ها در شورای عالی شهرسازی و معماری و نشست های تخصصی وزارتخانه ابلاغ گردیده است. اکنون وزارتخانه و ادارات کل راه و شهرسازی تمامی استانها درباب اجرای نهضت ملی مسکن بسیج شده اند.
افندی زاده که در جمع بسیجیان وزارت راه و شهرسازی سخت می گفت، با قدردانی از کوشش های کوشش های بسیجیان و فعالیت بسیجی وارد کارکنان این وزارتخانه افزود: اگر نگاه ما نگاه خدمتگزاری باشد می توانیم موفق عمل نماییم. نگاه ما در وزاتخانه ها تلاش و کوشش و توسعه و ترویج آنست. ما باید الگو و فعال باشیم تا بتوانیم تأثیرگذار و اثربخش عمل نماییم.
وی ابراز امیدواری کرد تا در همفکری و همدلی آینده ای بهتر با امید، دانش و تخصص برای ایران رقم بخورد.


منبع:

1401/09/08
15:01:02
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک