گزارش زمین دار شو؛

کمبود در بلیت های نوروزی اتوبوس

کمبود در بلیت های نوروزی اتوبوس به گزارش زمین دار شو، سفرهای نوروزی بزودی شروع می شود اما ظاهرا علاوه بر قطار و هواپیما مسافران در تهیه بلیت اتوبوس هم مشکلاتی دارند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار خرید بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای داغ شده اما در این میان برخی مسافران با مشکلاتی مواجه بوده اند و نتوانسته اند بلیت برای مسیر مورد نظر خویش را پیدا کنند.
یکی از رانندگان اتوبوس هم با تأیید این مورد اظهار داشت: متأسفانه افزایش هزینه ها در اتوبوس سرسام آور شده و از سوی دیگر نرخ لوازم یدکی و قطعات و روغن هم بسیار زیاد شده و در این حالت دولت هیچ همکاری نمی نماید. با وجود آنکه از ماه های گذشته درخواست افزایش قیمت کرده بودیم اما موافقت نشده است.
مسافران در صورت پیدا نکردن بلیت اتوبوس به فهرست انتظار رجوع کنند
در حوزه حمل و نقل جاده ای داریوش باقر جوان اظهار داشت: حالا برای تمامی مسیرها بلیت اتوبوس وجود دارد و مسافران هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری می توانند بلیت تهیه کنند.
به گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری، در صورتیکه مسافری نتوانست بلیت پیدا کنند، می تواند با رفتن به بخش رزواسیون در فهرست انتظار برای تهیه بلیت قرار بگیرد و در صورت تکمیل شدن ظرفیت مبادرت به انجام سفر و یا سرویس فوق العاده کنند.
او می گوید: به هیچ عنوان عدم فروش بلیت توسط رانندگان یا شرکتهای حمل و نقل مسافری را تأیید نمی کنم و الان تمامی تشکل ها و بخش های صنفی برای خدمات دهی به مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرده اند.
باقر جوان اظهار داشت: در صورتیکه شرکتهای حمل ونقلی یا رانندگان برای تهیه لوازم یدکی یا سوخت مشکل دارند با بیان نیاز خود می توانند آنها را اعلام کنند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری تصریح کرد: هم اکنون ۸ هزار دستگاه اتوبوس با متوسط ظرفیت ۳۲ نفر و ۲۴ هزار دستگاه مینی بوس با ظرفیت ۱۷ نفر و ۳۳ هزار دستگاه سواری کرایه پلاک عمومی با ظرفیت سه نفر برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است.
او اظهار داشت: با عنایت به تشدید تحریم ها، سال جاری نسبت به سال قبل تعداد ناوگان حمل و نقل با کاهش روبرو شده است.
کاهش اتوبوس های فعال برون شهری
مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی از کاهش تعداد اتوبوس های برون شهری از ۱۴ هزار به حدود ۷ هزار اتوبوس به سبب برخی مشکلات اطلاع داد.
حسین ورپشتی اظهار داشت: حدود ۵۰ درصد ناوگان حمل و نقل جاده ای به سبب مشکلات مالی و تأمین قطعات و لوازم از چرخه سفرهای بین شهری حذف شدند.
مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی اظهار داشت: تهیه قطعه و لوازم سخت شده و تحریم ها تاثیر منفی در این صنعت داشته است. برخی شرکتهای خصوصی هم اتوبوس ها را با قیمت بالاتری برای خود اجاره می کنند که خروج اتوبوس ها از چرخه حمل و نقل برون شهری را به دنبال دارد.
ورپشتی اظهار داشت: ۹۰ درصد آمار جا به جایی مسافر در کشوردر بخش خصوصی و برون شهری به انجام می رسد و روزانه از پایانه های شهر تهران حدود ۲ هزار دستگاه اتوبوس به سایر نقاط کشور مسافر حمل می کنند و در پیک سفر حدود ۵۰ هزار و در مواقع کمبود مسافر حدود ۳۰ هزار نفر با این اتوبوس ها جا به جا می شوند.
ورپشتی با قبول تخلف برخی رانندگان و شرکتها در ساعت حرکت اتوبوس از مبدا اظهار داشت: همه ملزم به رعایت قانون هستند.
مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی اظهار داشت: وضع نابسامان برخی جاده ها و مسیرهای آزادراهی یکی دیگر از علل ایجاد مشکلات فنی برای اتوبوس ها است و باید به آن توجه گردد.
ورپشتی اظهار داشت: قیمت اتوبوس ها اخیراً بسیار بالا رفته و سرمایه گذاران با عنایت به افزایش تورم، رغبت کمتری برای سرمایه گذاری در این عرصه دارند. ورپشتی از مسؤلان خواست به صنعت حمل و نقل بیشتر توجه نمایند.
به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، این روزها نه تنها در قسمت اتوبوس بلکه بخش ریلی و هواپیمایی هم کمبود بلیت دیده می شود و وضعیت نابسامانی دارد چون که در همه سایت های فروش بلیت حتی یک بلیت هم موجود نیست باید دید تقاضا زیاد است یا این که کمبود بهانه ای برای گرانی قیمت بلیت اتوبوس خواهد بود.

1401/12/24
13:33:07
0.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک