در گفت وگو با زمین دار شو تاكید شد:

کارگران سرمایه های با ارزش بنگاه های اقتصادی

کارگران سرمایه های با ارزش بنگاه های اقتصادی به گزارش زمین دار شو، یک کارشناس حوزه کار از کارگران به عنوان سرمایه های با ارزش بنگاه های اقتصادی نام برد و اظهار داشت: باید بستر مطالبه گری و احقاق حقوق کارگران را فراهم نماییم.ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران اظهار داشت: مقام معظم رهبری به ارزش کار و کارگر اشاره کردند و فرمودند اگر کارگر نباشد از کار و رشد و پیشرفت و شکوفایی کشور اثری نخواهد بود. بنابر این تهیه خوراک و نیازهای زندگی بشر وابسته به وجود کار و کارگر است و تا کارگر نباشد، ایده و تفکر به تولید نمی رسد.

وی با اشاره به اهمیت کار و ارزش گذاری به نیروی کار اظهار داشت: کارفرمایان باید به نیروهای کار خود بها بدهند و از وضع معیشت و دغدغه های آنها آگاه باشند. مقام معظم رهبری در فرمایشات خود ارتقاء زندگی کارگر و اطمینان خاطر او نسبت به امنیت شغلی و چرخیدن چرخ زندگی آنها را سبب بالارفتن کیفیت تولید دانستند پس انتظار این است که کارفرمایان به کارگران خود به عنوان سرمایه های با ارزش بنگاه اقتصادی توجه نشان بدهند.

این کارشناس حوزه کار با اشاره به نامگذاری شعار امسال اظهار داشت: اگر می خواهیم شعار سال به مفهوم واقعی محقق شود، باید به سمت مهار تورم و رونق تولید گام برداریم و سیاست ها و برنامه ریزی ها در امتداد این هدف باشد.

چمنی درعین حال رعایت اصل سه جانبه گرایی در تصمیم گیری های مربوط به کارگران و پرهیز از یکجانبه گرایی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: جامعه کارگری حق مطالبه گری دارد و باید بستر مطالبه گری و احقاق حقوق کارگران را فراهم نماییم تا ضمن آگاهی از حقوق خود بتوانند خواسته های صنفی و حقوقی را پیگیری کنند.

وی همین طور با اشاره به نقش موثر نمایندگان کارگر در بنگاه های اقتصادی اشاره کرد: بنگاه هایی که دارای تشکل های کارگری و حضور نمایندگان کارگر هستند، توسعه یافته تر و موفق تر عمل کرده اند برای اینکه به عنوان رابط بین کارگر و کارفرما به بهبود روابط کارگر و کارفرما و حل مشکلات کمک می کنند.

این کارشناس حوزه کار در آخر بیکاری را زمینه ساز بروز خیلی از ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی از قبیل سرقت و اعتیاد دانست و اظهار داشت: باید بستر کار را برای آحاد جامعه فراهم نماییم و در عین ایجاد فرصتهای شغلی در راستای حفظ اشتغال موجود گام برداریم.

منبع:

1402/02/11
11:32:14
0.0 / 5
324
تگهای خبر: اشتغال , تولید , راه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک