نوروز زاده اعلام كرد:

هر یك شغل در پتروشیمی، یك میلیون دلار هزینه دارد

هر یك شغل در پتروشیمی، یك میلیون دلار هزینه دارد زمین دار شو: مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی، با اشاره به اینكه از ما درخواست سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی شده است، اظهار داشت: بیست میلیارد دلار صادرات در این صنعت انجام شده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، سیدرضا نوروززاده دردر همایش «مدیریت، تولید ملی و توسعه اشتغال» كه در دانشكده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، اظهار داشت: هم اكنون دغدغه اصلی كشور تولید و اشتغال است. اشتغال هم محصول فرآیندهایی است كه مهمترین آن، ثبات اقتصادی و اجتماعی است.
وی ادامه داد: اینكه تعداد زیادی واحدهای صنعتی تولیدی داریم كه با چالش مواجه شده اند؛ به این دلیل است كه نگاه آنها به تولید برای حضور در بازارهای جهانی و رقابت با دنیا نیست و صرفا برای تولید در جهت مصرف داخل متمركز شده اند. به محض اینكه وضعیت درآمدی كشور در دوره ای خوب شد و ما بدترین استفاده را از آن موقعیت كردیم و دربها را بر روی كالاهای خارجی بخصوص چینی گشودیم، دیدیم كه شركت های تولیدی داخل ورشكسته شدند.
مدیرعامل شركت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینكه ۵۵ سال از این صنعت می گذرد، اظهار داشت: هیچ صنعتی بدون پشتوانه علمی و تكنولوژی روز امكان ادامه فعالیت ندارد و صنعت پتروشیمی هم از این امر مستثنی نیست. میزان پیچیدگی فناوری در این صنعت به حدی است كه از دمای منفی ۲۵۰ تا مثبت ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد در این صنعت تجربه می شود؛ یا اینكه ماشین هایی داریم كه در این صنعت با هزار دور در ثانیه فعالیت می نمایند.
وی تصریح كرد: در صنایع پتروشیمی در سالهای گذشته، تاكید بیشتر در صنایع بالادستی بود و به صنایع پایین دستی پتروشیمی توجه نداشتیم. بنابراین هم اكنون ۶۰ میلیارد دلار در صنایع بالادستی سرمایه گزاری نموده ایم كه با عنایت به جمعیت شاغل در آن، به مفهوم تولید اشتغال در این صنعت با یك میلیون دلار به ازای هر یك نفر شغل است. در حالیكه در صنایع پایین دستی پتروشیمی می توانیم با هر ۱۰ میلیون تومان یك شغل تولید نماییم.
معاون وزیر نفت خاطرنشان كرد: از ما درخواست سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد دلاری در صنعت پتروشیمی شده است كه عموما مانند تبدیل گاز به اولفین همگی در زمره صنایع بالادستی این صنعت محسوب می شوند.
نوروز زاده ادامه داد: در صنایع پتروشیمی ۲۰ میلیارد دلار صادرات داریم كه با عنایت به اینكه همگی آنها در صنایع بالادستی هستند به ازای هر یك كیلو تنها یك دلار عایدی داریم این در شرایطی است كه ارزش افزوده صنایع پایین دستی پتروشیمی ۲۰ برابر صنایع بالادستی است و واردات ما ۴ تا ۵ میلیون تن مواد پتروشیمی پایین دستی به ۲۰ میلیارد دلار می رسد كه كیلویی ۴ دلار برای كشور تمام می گردد.
وی خاطرنشان كرد: به تازگی ترامپ استراتژی جدیدی در صنعت نفت تدوین كرده و ما آن را در شركت پتروشیمی ترجمه كرده ایم. او می گوید باید صنایع نفت و گاز در داخل آمریكا تولید شود و مواد پتروشیمیایی به كشورهای خاورمیانه و بازارهای هند و چین صادر نماییم.
معاون وزیر نفت خاطرنشان كرد: روز گذشته قرارداد تولید كاتالیست SAC۵۰۰ را با پتروشیمی اراك منعقد كردیم كه نحوه استفاده آن در تصفیه فاضلاب استانهای شمالی و جهت آبیاری مزارع شمال بكار می رود. این كاتالیست در زمان تحریم ها به ما داده نشد ولی آن را با كمك دانشجویان و اساتید ایرانی تولید كردیم.

1396/11/29
13:35:05
5.0 / 5
5434
تگهای خبر: اشتغال , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک