چرا پایتخت مسكن مهر خالی ماند؟

چرا پایتخت مسكن مهر خالی ماند؟ زمین دار شو: شهر جدید پرند با ۹۵ هزار واحد مسكن مهر و افق جمعیتی ۴۸۳ هزار نفری این قابلیت را دارد كه بخش مهمی از سرریز جمعیت تهران را به خود جذب نماید اما این ظرفیت بنا به دلایلی بدون استفاده مانده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، افق جمعیتی شهر جدید پرند ۴۸۳ هزار نفر است كه بعضی آن را تا ۸۵۰ هزار نفر هم پیش بینی كرده اند. اما جمعیت ساكن در این شهر هم اكنون حدود ۹۷ هزار نفر است كه همچون دلایل اقبال پایین به این شهر، نبود خطوط حمل و نقل مناسب و هم نبود خدمات و زیرساخت های زندگی شهری عنوان می گردد. این در شرایطی است كه از ۹۵ هزار واحد مسكن مهر این شهر كه آن را پایتخت مسكن مهر می نامند حدود ۷۲ هزار واحد آن تكمیل شده است. اگر بعد خانوار را ۳.۳ محسوب نماییم باید جمعیتی بالغ بر ۲۳۷ هزار نفر در این شهر ساكن باشد. این هدررفت سرمایه ها می تواند یكی از نتایج طرح عجولانه مسكن مهر باشد كه مبدعان این پروژه شاید تصور می كردند صرفا با ساخت مسكن، مردم حاضرند در هر نقطه ای از كشور زندگی كنند.
بنا به قول ی مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند هم اكنون ۴ هزار واحد این شهر از نظر ابنیه آماده است اما با مشكلاتی در نصب انشعابات مواجهند.
علی اكبر طاهری در این خصوص گفته است: بزرگترین مانع در تكمیل و تحویل مابقی واحد های مسكن مهر، عدم نصب انشعابات توسط دستگاه های خدمات رسان است كه انتظار داریم این دستگاه ها هر چه زودتر و با تمام ظرفیت نسبت به نصب انشعابات اقدام نمایند.
تكمیل ۵۰۰ هزار متر مربع از معابر فازهای ۵، ۴ و ۶ از دیگر اقدامات شركت عمران پرند بوده است. باند شمالی بلوار انقلاب اسلامی با بیش از ۱۵ هزار متر مربع هم در دهه فجر امسال به بهره برداری رسید. بهره برداری از بوستان بزرگ "باران" با بیش از ۳ هزار متر مربع در شمال فاز ۴ هم از دیگر پروژه های امسال شركت عمران است.
در حال حاضر حدود ۷۰۰۰ واحد مسكن مهر پرند فاقد متقاضی است. در این خصوص مدتی پیش مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند اظهار نمود: متقاضیان عزیزی كه نتوانسته اند با استفاده از تعاونی های عضو به خواسته شان برسند می توانند برای واحدهای فاقد متقاضی ثبت نام كنند. ما آمادگی داریم با همان شرایط مسكن مهر، همان قیمت و تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی واحدهای فاقد متقاضی را به كسانی كه دچار مشكلاتی هستند تحویل بدهیم.
مترو پرند هم ماه هاست كه از كمبود بودجه رنج می برد. خط ۸ مترو تهران به طول ۵۰ كیلومتر از حرم حضرت امام خمینی (ره) به سمت شهر آفتاب و از آنجا به فرودگاه امام خمینی(ره) رسیده و مقرر است و در نهایت به شهر پرند متصل شود كه حدفاصل فرودگاه تا شهر پرند هنوز تمام نشده است.
مردادماه امسال، هابیل درویش مدیرعامل سابق شركت متروی تهران و حومه در آیین افتتاح خط ۸ مترو تهران با تاكید بر خصوصیت های متفاوت خط ۸ مترو به سرعت ۱۲۰ كیلومتری آن اشاره كرده و اظهار داشته بود: امروز این خط پتانسیل لازم برای رسیدن به شهر جدید پرند را دارد و با اندك اعتبار لازم به این شهر می رسد. این خط پیش بینی شده كه در آینده از اینجا به قم هم متصل شود.
برای رسیدن مترو به پرند، شركت عمران پیشنهادی دارد. طاهری مدیرعال شركت عمران شهر جدید پرند گفته است: اگر مجوز هیات وزیران را به ما بدهند و مقام عالی وزارت موافقت كند، آمادگی داریم تهاتر اراضی برای تامین منابع مالی مترو پرند را انجام دهیم.1396/12/04
11:29:32
5.0 / 5
5019
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک