موافق استیضاح وزیر راه

بیگی: آقای وزیر شما به واسطه زدوبند فامیلی آنجا هستید

بیگی: آقای وزیر شما به واسطه زدوبند فامیلی آنجا هستید زمین دار شو: نماینده مردم تبریز در جایگاه موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آقای وزیر اگر شما در آنجا هستید به واسطه زدوبند فامیلی است. شما نتوانستید عملكردی از خود عرضه دهید.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس در جایگاه موافقت با استیضاح وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امروز همچون مسائلی كه مطرح است این است كه تردیدهایی در جامعه به وجود آمده كه اگر برطرف نشود همواره بعنوان درد بر روح و جان مردم سنگینی می كند. كانون این تردیدها نقاط مختلفی است. وزارت راه و شهرسازی همچون این نقاط است كه سبب شده آتش بر خرمن اعتماد مردم در مورد كارآمدی و پاسخگویی مسئولین نسبت به مسئولیتی كه به آنها داده شده بیفتد.

وی اضافه كرد: هر روز شواهد متعددی از طریق می رسد كه این عدم كارآمدی را اثبات می كند. این عدم كارآمدی سبب به مخاطره افتادن جان و آبروی مردم شده است و مجلس باید در این باره به وظیفه قانونی خودش عمل كند. یكی از مباحثی كه هنوز بر جان و روح مردم در آذربایجان سنگینی می كند، حادثه قطار تبریز – مشهد است. به واسطه ناكارآمدی و عدم پیش بینی های لازم 50 نفر جان خویش را از دست دادند البته در این باره به دستگاه قضایی ایراد جدی وارد است كه بعد از 16 ماه تكلیف رسیدگی ها را مشخص نكرده است.

نماینده مردم تبریز خاطرنشان كرد: البته از قوه مجریه و وزارت راه و شهرسازی انتظار این بود كه در این باره كسانی كه در مسیر انجام وظیفه خود دچار سستی بودند، مورد برخورد قرار می گرفتند كه در این باره اقدامی صورت نگرفت. ما در حادثه قطار شاهد این بودیم كه قطاری با سرعت 140 كیلومتر با 800 تن بار همراه با صدها مسافر بدون اینكه دارای شرایط ایمنی باشد با قطار دیگری تصادف می كند و نتیجه آن كشته شدن 50 نفر می گردد. حتی یك چكش در این قطار نبود كه مردم بتوانند جان خویش را نجات دهند.

بیگی تصریح كرد: دلیل اینها این است كه صاحب كار بالای سر كار خود نیست. بخصوص در وزارت راه و شهرسازی كه بخش عمده ای از فعالیت آن فعالیت اجرایی است و انتظار می رود وزیر پیگیری كند و موارد را بررسی كند. وزیر باید در هفته سفر داشته باشد و با سركشی خود موارد را بررسی و در مورد آنها تصمیم گیری كند. وقتی این اتفاقات رخ نمی دهد، تصمیم گیریهای ذهنی و فضایی فاقد مبنای اجرایی خواهد شد و آن وقت نتیجه آن سرخوردگی ملی می گردد.

وی ادامه داد: حوادث غیرمترقبه دیگری به واسطه این عدم توجه صورت گرفت. ما شاهد زلزله، بارشهای اخیر، سانحه هواپیمایی بودیم كه مردم حس می كنند اقداماتی در این خصوص در حوزه پیشگیری انجام نشده است. وقتی بحران واقع شده و مردم جان خویش را از دست دادند، وزیر در جلسه رسیدگی در كمیسیون عمران مسئولیت مدیریت بحران را متوجه وزارت كشور می داند. اما آنچه هزینه شده ضایع شدن اعتماد مردم است. همه بسته شدن اتوبان های منتهی به پایتخت را شاهد بودیم. همه شاهد بسته شدن فرودگاه های بین المللی مهرآباد و امام خمینی بودیم. رسیدن قطار گرمسار به تهران 13 ساعت به طول انجامید. در مورد پیشرفت پروژه ها هركدام از ما نمایندگان می توانیم پروژه های زیادی را بشماریم كه عدم برنامه ریزی صورت گرفته را حكایت می كند.

بیگی افزود: یكی از موضوعاتی كه امروز مورد توجه است بحث مسكن می باشد. ما 2.5 میلیون نیاز انباشته در مورد مسكن داریم. البته دو میلیون هم واحد خالی داریم كه به درد مستضعفین نمی خورد. با روشهای مختلف می توانیم این 2.5 واحد را در بازار مسكن عرضه نماییم. البته كسی نیست كه این برنامه ریزی ها را انجام دهد. وزیر حتی در حوزه ستادی خود كارآمدی لازم را نداشته است. كشور هنوز یك طرح جامع مسكن ندارد. مواردی مانند پراكندگی این نیازها، تامین منابع مالی، احیای بافتهای فرسوده. اصلا هنوز مدلی برای احیای بافت فرسوده نداریم. برنامه ریزی ما برای مسكن مردم به خصوص جوانان چیست؟

نماینده مردم تبریز خطاب به وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آقای وزیر از مسكن اجتماعی صحبت می كنید. اگر در این پنج سال یك واحد مسكن اجتماعی بوجود آمده به مردم نشان دهید. شما از صندوق یكم صحبت می كنید. صندوق یكم چه می گوید؟ اینكه واجدین شرایط مسكن 40 میلیون سپرده گذاری یكساله انجام دهند و دریافت وام 80 میلیونی صورت گیرد. طبق بررسی های بانك مركزی ارزش سپرده گذاری های یكساله تنها پاسخ 30 درصد آن وام دو برابر را می دهد. 70 درصد مابقی باید از محل بازگشت اقساط مسكن مهر داده شود. اینها از دلایل ناتوان ماندن مسكن مهر است.

وی در این خصوص ادامه داد: منابع مسكن مهر صندوق یكم شده و امروز شاهد 400 هزار مسكن مهر نیمه تمام هستیم. تكمیل این 400 هزار واحد، یك میلیون شغل بوجود می آورد استناد من از بیان این 400 هزار واحد از مصاحبه آقای مهرآبادی قائم مقام وزیر است. با این تفاسیر ما طرح جامع مسكن نداریم.

بیگی در انتها خطاب به وزیر راه و شهرسازی ادعا كرد: آقای وزیر شما از همان ابتدا در حوزه برنامه ریزی ناتوان بودید. بافت فرسوده آنقدر بلاتكلیف است كه رئیس جمهور خودش ورود می كند. آقای وزیر اگر آنجا هستید به واسطه زدوبند فامیلی آنجا هستید. شما نتوانستید عملكردی از خودتان عرضه دهید. شما سهم یك آقایی از دولت هستید. چرا باید تاوان ناكارآمدی شما را مردم بدهند؟ مردم روستاهای ویران شده همچون سرپل ذهاب چه گناهی دارند وقتی شما مشغول شركت ها و فرزندان خود هستید؟ تعجب می كنم دولت آبروی خویش را در سبد چنین فردی گذاشته است.
1396/12/22
16:39:51
5.0 / 5
5135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک