جزئیات راه اندازی اولین مسیر سفر دریایی در خزر

جزئیات راه اندازی اولین مسیر سفر دریایی در خزر زمین دار شو: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود كه با پیگیری های صورت گرفته اولین مسیر سفر دریایی در خزر تا تابستان امسال رسما شروع به كار می كند.


هادی حق شناس در گفت وگو با ایسنا، توضیح داد: این مسیر كه با پیگیری سازمان مناطق آزاد بندر انزلی طراحی شده در مسیر كوتاه از اسكله این بندر تا بندر كاسپین صورت خواهد گرفت.

به گفته وی، این مسیر كوتاه دریایی كه حدود ۱۰ مایل طول دارد برای اولین بار امكان سفر دریایی در دریای خزر را به وجود می آورد.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این كه سرمایه گذاری جهت راه اندازی این خط به وسیله بخش خصوصی انجام شده، ابراز امیدواری كرد كه با پیگیری های صورت گرفته در دیگر مسیرها هم امكان سفر دریایی در خزر به وجود آید.

حق شناس درباره امكان برقراری سفرهای بین المللی دریایی در خزر هم توضیح داد: در طول سال های گذشته همواره پیگیری این امكان از جانب سازمان بنادر در دستور كار قرار داشته و كشورهای همسایه دریای خزر هم از طریق اندازی این مسیر استقبال می كنند.

وی ادامه داد: با عنایت به شرایط خاص جوی این دریا و مواج بودن آن تابحال امكان برقراری این مسیرها به وجود نیامده است، اما همچنان پیگیری ها در این زمینه ادامه دارد.

به گفته معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، هم اكنون نمی توان زمان دقیقی جهت راه اندازی سفرهای بین المللی در دریای خزر تخمین زد اما بطور قطع با عنایت به استقبالی كه كشورهای مختلف از این مورد داشته اند، پیگیری ها در این رابطه ادامه خواهد داشت.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، در طول سال های گذشته تمام بحث هایی كه مربوط به راه اندازی مسیرهای مسافرتی – دریایی در خزر وجود داشته به علت فراهم نبودن امكانات و دشواری سفر برای شناورهای مسافربری راه به جایی نبرده است.

در طول سال های گذشته صحبت هایی در خصوص راه اندازی مسیرهای دریایی میان ایران و روسیه در آب های خزر وجود داشته كه تابحال به نتیجه خاصی نرسیده است.

مسیر جدید راه اندازی شده كه یك اتفاق مهم در این دریا بشمار می رود بندر انزلی را به بندر كاسپین در سواحل رشت متصل خواهد نمود.




1397/01/15
16:24:32
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک