قائم مقام توانیر مطرح كرد

ضرورت برنامه ریزی ایران برای صادرات برق به افغانستان و پاكستان

ضرورت برنامه ریزی ایران برای صادرات برق به افغانستان و پاكستان زمین دار شو: قائم مقام مدیرعامل توانیر تبدیل ایران به مركز راهبری شبكه برق منطقه را در گرو انجام اقدامات گسترده و سرمایه گذاری های فراوانی دانست و اضافه كرد: بایستی با تلاش همگانی سرآمد كشورهای منطقه در زمینه برق باشیم و آن را به شكل پایدار، باكیفیت مناسب و در استانداردهای جهانی عرضه نماییم.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، داوود منظور، قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی شركت توانیر كه در جمع مسئولان مالی و پشتیبانی شركت های برق منطقه ای سخن می گفت، با اشاره به اینكه فرصتهای زیادی برای صادرات برق وجود دارد، اظهار داشت: با عنایت به اینكه كشورهای اطراف بخصوص افغانستان و پاكستان نیازمند برق هستند باید تدابیر لازم برای اتصال شبكه برق به این كشورها اندیشیده شود.
وی از تبادل هزار و ۴۰۰ مگاوات برق با عراق اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به نیاز عراق، این ظرفیت می تواند افزایش یابد.
منظور با اشاره به چشم انداز صنعت برق كشور، ادامه داد: انتظار می رود سرآمد كشورهای منطقه در زمینه برق باشیم و برق را پایدار و باكیفیت مناسب و در استانداردهای جهانی عرضه نماییم.
وی رسیدن به این هدف را نیازمند تولید زمینه و ابزارهای مورد نیاز دانست كه بخش عمده آن در گرو بخش مالی است.
به گفته وی، انتظار دیگر از صنعت برق این است كه در منطقه به مركز راهبری شبكه تبدیل گشته و این انتظار در گرو انجام اقدامات گسترده، تدابیر و سرمایه گذاری های بسیاری است.
منظور اضافه كرد: مجموعه زحماتی كه در صنعت برق كشیده شده امروز به جایگاهی رسیدیم كه حدود ۳۴ میلیون مشترك داریم و هر سال سه تا چهار درصد به مشتركان افزوده می گردد و این صنعت پویا باید پاسخگوی نیازهای مشتركان جدید باشد كه این امر رشد و توسعه كشور را به دنبال دارد.1397/01/18
14:37:12
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: استاندارد , راه , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک