در هر خانه چند نفر زندگی می كنند؟

در هر خانه چند نفر زندگی می كنند؟ زمین دار شو: بر مبنای آمار ۱۳۹۵ به صورت میانگین ۳.۵ نفر در هر واحد مسكونی زندگی می كنند؛ این رقم در سال ۱۳۷۵ بالغ بر ۵.۶ نفر بوده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، با وجود آن كه جمعیت كشور طی ۲۰ سال قبل ۳۱ درصد افزایش یافته، نسبت تعداد افراد مستقر در هر واحد مسكونی ۳۷ درصد كاهش یافته است.
سال ۱۳۷۵ تعداد كل خانه های كشور ۱۰ میلیون و ۷۷۰ هزار واحد بوده كه در سال ۱۳۹۵ به ۲۲ میلیون و ۸۲۵ هزار واحد رسیده است. سال ۱۳۷۵ جمعیت كشور ۶۰ میلیون و ۵۵ هزار نفر بوده كه در سال ۱۳۹۵ به ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار نفر رسیده است.
بعد خانوار هم در سال ۱۳۷۵ بالغ بر ۴.۸۴ نفر بوده كه در سال ۱۳۹۵ به ۳.۳ رسیده است.
با این حال كمبود حدود ۱.۵ میلیون واحد مسكونی كه از سال ۱۳۷۵ تا كنون وجود داشته با وجود نوسانات جزئی طی این سال ها هنوز رفع نشده است. آمارها نشان داده است در سال ۱۳۷۵ با كمبود یك میلیون و ۶۲۸ هزار واحد مسكونی مواجه بوده ایم كه این رقم در سال ۱۳۹۵ به رقم یك میلیون و ۳۷۱ هزار كسری مسكن نسبت به خانوار رسیده كه از آن حكایت می كند عرضه هنوز كمتر از تقاضا است.
به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، حدود ۲۷ میلیون واحد مسكونی در كشور وجود دارد اما مبحث این است كه ۲.۶ میلیون از این تعداد خالی است و در اختیار متقاضیان واقعی مسكن قرار ندارد. هم چنین ۲.۱ میلیون مسكن بعنوان خانه دوم، شش ماه از سال مورد استفاده قرار می گیرد.
گر چه خیلی از اقتصاددانان وجود خانه های خالی به میزان نرخ طبیعی را ضرورتی برای تولید تعادل در بازار مسكن تلقی می كنند ولی به هر حال فاصله قابل توجه نرخ واقعی خانه های خالی (نسبت تعداد خانه های خالی به تعداد كل واحدهای مسكونی) نسبت به نرخ طبیعی، نشان دهنده نبود تعادل در بازار است و «تقاضای سوداگرانه خانه های خالی» آن را رقم زده است. طبق قانون باید تا كنون سامانه املاك و اسكان برای رسیدگی به وضعیت خانه های خالی و اعمال سیاست هایی همچون مالیات برای ورود این خانه ها به بازار مسكن تولید می شد اما هنوز شكل گرفته است.1397/02/15
12:53:22
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: مسكن , واحد مسكونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک