علت افزایش زمین خواری در شهرستان برخوار

علت افزایش زمین خواری در شهرستان برخوار به گزارش زمین دار شو، به نقل از ایرنا دادستان شهرستان برخوار با مطرح كردن معاملات قولنامه ای به عنوان مهم ترین دلیل زمین خواری در شهرستان برخوار به مردم توصیه كرد كه هنگام خرید و فروش زمین و ملك حتما از دستگاه های مرتبط استعلام بگیرند.


سعید رضا طلابی با اشاره به موضوع زمین خواری از طریق تغییر كاربری و تصرف غیرقانونی اموال غیر افزود: یكی از مشكلات مردم و مجموعه قضایی وجود معاملات قولنامه‌ای و عدم اجرای طرح كاداستر(ساماندهی املاك و مستغلات) در برخوار است. 
وی تصریح كرد:در معاملات زمین كه امكان دریافت سند های رسمی نیست مردم از طریق قولنامه های عادی اقدام به خرید و فروش می كنند كه پیامد آن ایجاد مشكلات برای خریداران است.
طلابی گفت: صدور قولنامه متعدد بر روی یك پلاك و داشتن مالكان متعدد، مشكلات مالی متعددی را بوجود می آورد.
دادستان شهرستان برخوار باهشدار نسبت به خرید و فروش زمین‌های قولنامه‌ای و بدون سند تاكید كرد: مردم باید به منظور جلوگیری از پدیده زمین خواری هنگام انجام هرگونه معامله‌ای برای خرید ملك یا زمین، از دستگاه‌های مرتبط استعلام بگیرند.
طلابی استفاده كشاورزان از پساب فاضلاب ها را یكی دیگر از مشكلات این شهرستان خواند و افزود:سهم آب برخی از كشاورزان در برخوارمشخص نشده و این مساله باعث شده كه برخی ازسودجویان مزارع خود را با پساب فاضلاب ها آبیاری و محصولات آلوده را وارد بازار كنند و از این طریق سلامت مردم در معرض تهدید قراردهند.
وی هشدار داد:كشاورزان برای كشت برخی از محصولات نباید از پساب فاضلاب استفاده كنند و چنانچه مردم وسازمان ها در این خصوص گزارش دهند موضوع به صورت جدی پیگیری و با متخلفان برخورد می شود.
دادستان برخواربا اشاره به جرایم در حوزه فضای مجازی افزود:فضای مجازی با توجه به رشد فراگیر فناوری‌های نوین به دلیل استفاده‌های ناآگاهانه و نادرست‌، بستری مناسب برای ظهور انواع جرایم جدید شده است.
طلابی تصریح كرد: البته جرایم در فضای مجازی در شهرستان برخوار نسبت به سایر جرایم هنوز پایین تر است اما همین میزان رشد نیز نشان می دهد كه در این فضا چالش هایی وجود دارد كه باید متناسب با آن وارد عمل شد.
شهرستان برخوار با 120 هزار نفر جمعیت در 10 كیلومتری شمال اصفهان قراردارد.
1396/04/14
18:36:45
5.0 / 5
5003
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک