معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا خبر داد

ایستگاه راه آهن ارومیه بزودی افتتاح می گردد

ایستگاه راه آهن ارومیه بزودی افتتاح می گردد زمین دار شو: معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: كار ساخت ایستگاه راه آهن ارومیه به مراحل پایانی خود رسیده و در آینده نزدیك به بهره برداری خواهد رسید.


خیرالله خادمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: خوشبختانه كار ساخت این ایستگاه كه از نظر مساحت و زیبایی یكی از بزرگترین ایستگاه های ریلی ایران خواهد شد به گام های پایانی خود رسیده و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی، ایستگاه راه آهن ارومیه بیش از ۱۶ هزار مترمربع مساحت خواهد داشت و در زمینی ۳۰ هكتاری ساخته می گردد.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور با بیان این كه مطالعات برای انتقال ایستگاه مسافری راه آهن ارومیه به داخل شهر ادامه دارد، اظهار داشت: هم اكنون ارومیه یك ایستگاه قطار سریع السیر میان این شهر و تبریز دارد كه امكان انتقال ایستگاه راه آهن به این نقطه هم وجود خواهد داشت. در تلاشیم با نهایی شدن مطالعات و تملك اراضی مورد نیاز پیگیری این مورد را هم با بیشترین سرعت در دستور كار قرار دهیم.

خادمی با اشاره به پیگیری های شركت ساخت برای افتتاح پروژه های اولویت دار ریلی، توضیح داد: در كنار ارومیه ایستگاه راه آهن رشت هم پیگیری های قابل توجهی را پشت سر گذاشته و امیدواریم در زمان نهایی شدن كار عمرانی روی این پروژه كه احیانا شهریورماه امسال خواهد بود ایستگاه رشت هم به صورت كامل به بهره برداری برسد.

وی ادامه داد: بعد از نهایی شدن كار ساخت پروژه های اولویت دار فعلی شركت ساخت پیگیری دیگر پروژه ها هم با قدرت ادامه می دهد كه در این زمینه راه آهن شهرهایی مانند سنندج، اردبیل و بندر چابهار اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، ارومیه در كنار شهرهایی مانند همدان، كرمانشاه، رشت و خط دوم تبریز بعنوان پنج پروژه اولویت دار كشور در عرصه ریلی شناخته شده بود كه با افتتاح رسمی راه آهن همدان و كرمانشاه به نظر می رسد ظرف هفته های آینده می توان انتظار داشت كه ایستگاه و مسیر ارومیه هم به بهره برداری نهایی برسد.

طبق پیش بینی ها راه آهن رشت هم تا آخر سال تابستان سال جاری قابل استفاده خواهد بود تا بدین سان چهار استان جامانده از نعمت ریل به صورت رسمی به این شبكه متصل شوند.

برنامه ریزی برای رساندن راه آهن به استان هایی مانند كردستان، اردبیل و بوشهر انجام شده و كار ساخت خطوط ریلی آنها از گذشته وارد فاز اجرایی شده است.
1397/03/02
16:22:35
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: بهره برداری , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک