دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با رئیس جمهور پاناما

دیدار معاون وزیر راه و شهرسازی با رئیس جمهور پاناما به گزارش زمین دار شو مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی كه برای شركت در مراسم روز جهانی دریانوردی به پاناماسیتی سفر كرده بود با ریكاردو مارتینلی رئیس جمهور پاناما دیدار و گفت و گو نمود.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر به نقل از سازمان بنادر ودریانوردی، محمد راستاد كه به دعوت جورج بركت پیتی وزیر اموردریایی پاناما برای شركت در مراسم روز جهانی دریانوردی به پاناماسیتی سفر كرده است، چهارشنبه هفته گذشته با ریكاردو مارتینلی رئیس جمهور پاناما دیدار و گفت و گو كرد.
در دیدار محمد راستاد با رئیس جمهور پاناما كه در حضور دبیر كل سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) انجام شد، راه های توسعه همكاری های بندری و كشتیرانی بین ایران و پاناما مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
توانمندسازی و برنامه ریزی به منظور همكاری های فنی آیمو با كشورهای عضو این سازمان و چالش های موجود برای حفظ افسران موجود در دریا و جذب افسران و نیروهای كارآمد دریایی از محورهای اصلی این نشست بود.
سازمان آیمو با بیش از ۳۰ سازمان دواتی جهان ارتباط رسمی دارد. همینطور به حدود ۵۰ سازمان بین المللی غیر دولتی وضعیت مشورتی اعطا شده است و به آنها اجازه داده شده است كه به عنوان ناظر در كار كمیته های مختلف شركت كند.
این سازمان ها به عنوان نمایندگان طیف وسیعی از شركتهای دریایی، حقوقی و محیط زیستی هستند و با استفاده از عرضه اطلاعات، اسناد و نظرات تخصصی در كار ارگان ها و كمیته های مختلف سهم به سزایی بر عهده دارند. با این وجود هیچ یك از این سازمان ها حق رای ندارند.
مقر سازمان آیمو در انگلستان (لندن) واقع است. نهاد اداره كننده آیمو، مجمع (Council) با ۱۶۷ كشور عضو و دو عضو وابسته تشكیل شده است كه هر دوسال یك بار جلسه برگزار می كند.
همچنین در این نشست امنیت دریانوردی و امنیت سایبری در دریا و اقدامات به عمل آمده در سطح جهانی و ملی برای مبارزه با دزدی و سرقت مسلحانه علیه كشتی ها مورد بررسی قرار گرفت.
راستاد در این نشست پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران جهت استفاده بهتر از منابع آیمو و برنامه های كمك های فنی این سازمان بین المللی را به كشورهای عضو عرضه و اقدامات موثر نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تامین امنیت دریایی برای كشتی ها حتی با پرچم خارجی در آبهای پرخطر به لحاظ امنیتی و تهیه مفاد دوره آموزشی امنیت دریانوردی را متذكر شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی برای شركت در مراسم روز جهانی دریانوردی در پاناما روزهای دهم و یازدهم مهرماه سال جاری به این كشور سفر كرده است.
پاناما كشوری است در آمریكای مركزی و پایتخت آن پاناماسیتی است. جمعیت این كشور سه میلیون و چهارصد هزار نفر، زبان رسمی آن اسپانیایی و واحد پول آن بالبوآ و دلار آمریكاست. پاناما در سال ۱۸۲۱ از اسپانیا و سپس در سال ۱۹۰۳ از كلمبیا مستقل شد. جمهوری پاناما كم جمعیت ترین كشور اسپانیایی زبان در آمریكای لاتین است.
پاناما با ۷۵ هزار و ۵۱۷ كیلومتر مربع وسعت صد و شانزدهمین كشور جهان از لحاظ وسعت است. این كشور از شمال به دریای كارائیب (اقیانوس اطلس)، از شرق به كشور كلمبیا، از جنوب به اقیانوس آرام و از غرب به كشور كستاریكا محدود است.
منطقه پاناما دارای باریكترین خشكی در آمریكای مركزی است كه دو نیم قاره آمریكای شمالی و جنوبی را به یكدیگر متصل می كند. جمهوری پاناما عضو سازمان ملل متحد، و سازمان كشورهای آمریكایی است.
 

1396/07/17
23:05:11
5.0 / 5
5042
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک