وزیر كار:

دولت اجازه نمی دهد شرایط اقتصادی به مردم فشار بیاورد

دولت اجازه نمی دهد شرایط اقتصادی به مردم فشار بیاورد زمین دار شو: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت كه دولت اجازه نمی دهد شرایط اقتصادی امروز به مردم فشار وارد كند و از زندگی اجتماعی توده های مردم محافظت خواهد نمود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا علی ربیعی اظهار نمود: در دوران اخیر با بی خردی و رفتار ترامپ، جان انسان ها و زندگی آنها به خطر افتاده و انسانیت مفهوم خویش را در سیاست از دست داده است. او با این رفتار می خواهد بر جامعه ایران فشار وارد كند، ولی دولت نمی گذارد كه توده های مردم تحت فشار قرار بگیرند و زندگی اجتماعی آن ها را محافظت می كند.

وی كه در دوره آموزشی بین المللی آكادمی مشاغل سبز در مجموعه تلاش سخن می گفت، تحریم های خارجی را فرصت مناسبی برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد سبز دانست و اظهار داشت: در دوران تحریم، گرایش به اشتغال سبز می تواند تقویت شود و ما كاری خواهیم كرد كه هم پشتیبانی از كالای ایرانی و هم اشتغال مبتنی بر تولید داخلی به معنای واقعی عملیاتی شود.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: امروز نسبت كارآفرینان سبز با اقتصاد سبز متناسب نیست و برای برقراری این تعادل باید سیاستی را دنبال نماییم كه هم توسعه و ترویج كارآفرینی و هم پشتیبانی از كارآفرینان سبز را مدنظر قرار بدهد.

وی بر ضرورت تولید پایگاه اطلاعاتی مشاعل سبز با همكاری سازمان محیط زیست تصریح كرد و گفت باید برای كارآفرینان سبز مزیت های اقتصادی و حرمت های اجتماعی بیاندیشیم.

وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح اشتغال روستایی اضافه كرد: باوجود همه فشارهایی كه بر ما بود و مقاومت كردیم اما این طرح با موفقیت در حال اجراست و ماهانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان بیشتر برای تسهیلات روستایی پرداخت می گردد.

به اعتقاد ربیعی این طرح از صنایع دستی تا خدمات مولد به زندگی اجتماعی و زیست سبز در روستاها كمك خواهد نمود.

وی در عین حال بر رعایت مصرف صحیح آب و برداشت از چاه ها و مدیریت پسماند تصریح كرد و اظهار داشت: باید مشاغل صنعتی كه كمترین فشار بر آب و خاك و روستاها را دارند، توسعه بدهیم و جلوی هدررفت منابع آبی را بگیریم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تولید یك میلیون شغل را در چنین شرایطی فراموش نكرده ایم تصریح كرد: ما به وعده خود حتی در این شرایط عمل می نماییم و در همین سه ماهه اول سال به سمت تولید شغل اولی رفته ایم.

به قول ربیعی امروز كلینیك های اشتغال بوجود آمده و اتحادیه های بزرگ مصرف به این تولیدات متصل شده اند و فرصت جدیدی كه شرایط سیاسی حاضر به وجود آورده، فرصتی است كه با پشتیبانی از كالای ایرانی به تولید ملی در داخل دست پیدا نماییم.

ربیعی در انتها تصریح كرد: سفارش سازمان جهانی كار به كشورها حركت به سمت اقتصاد سبز و تولید كسب و كارهای سبز است و ما ناچاریم جهت گیری های بنیادین خویش را به این سمت و سو ببریم و از ویترین ها و حرف های شیك خارج نماییم.

1397/04/05
13:18:18
5.0 / 5
4380
تگهای خبر: اشتغال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک