یك مقام مسئول خبر داد:

افزایش وام مسكن جوانان به ۲۱۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله

افزایش وام مسكن جوانان به ۲۱۳ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله زمین دار شو: مدیر امور طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از افزایش سقف تسهیلات مسكن صندوق پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۷ با دوره انتظار ۱۵ ساله، به ۲۱۳ میلیون تومان در شهر تهران اطلاع داد.به گزارش زمین دار شو به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمد حسن مرادی اعلام نمود: سقف تسهیلات اعطایی و مبالغ واریزی برای حساب های پس انداز مسكن جوانان افتتاحی سال ۱۳۹۷ در مناطق مختلف جغرافیایی افزایش پیدا كرد.
وی افزود: بر این اساس، سقف تسهیلات متعلقه در انتها سال پنجم برای حساب های افتتاحی طی سال جاری در شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها به ترتیب ۹۱۰، ۷۶۰ و ۶۱۰ میلیون ریال و در انتها سال پانزدهم به ترتیب ۲.۱۳۰، ۱.۷۷۰ و ۱.۴۲۰ میلیون ریال خواهد بود.
به گفته این مقام مسئول در شبكه بانكی حداكثر تسهیلات اعطایی بر مبنای تقسیم بندی جغرافیای در شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها توسط بانك مركزی تعیین خواهد شد و حداكثر تسهیلات اعطایی با عنایت به تقسیم بندی جغرافیایی (شهر تهران، شهرهای بزرگ و سایر شهرها) برای حساب های افتتاحی طی سال ۱۳۹۷ به ترتیب در انتها سال پانزدهم بالغ بر ۲.۱۳۰، ۱.۷۷۰ و ۱.۴۲۰ میلیون ریال در انتها سال ششم به ترتیب بالغ بر ۸۳۰، ۶۶۰ و ۱۰۰ میلیون ریال در انتها سال پنجم به ترتیب بالغ بر ۹۱۰، ۷۶۰ و ۶۱۰ میلیون ریال تعیین شده است.
مرادی اظهار نمود: چنانچه دارنده حسابی بخواهد در انتها سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذكر استفاده نماید باید سپرده گذاری خویش را با مبالغی بیشتر آغازكند. برای افتتاح كنندگان حساب در سال ۱۳۹۷، ضرایب لازم جهت استفاده از سقف تسهیلات در انتها سال پنجم ۷.۱۷ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهر تهران، ۵.۹۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه در شهرهای بزرگ و ۴.۸ برابر حداقل واریزی ماهیانه برای سایر شهرها است.
وی در این باره اضافه كرد: یكی از مزایای حساب پس انداز مسكن جوانان برنامه ای بودن حساب است و این امكان را به سپرده گذار می دهد كه بتواند واریزی های خویش را طی ۵ تا ۱۵ سال به صورت ماهیانه، سالیانه یا یكجا در زمان افتتاح حساب واریز نماید.
به گفته این مقام مسئول، از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تكمیل یك واحد مسكونی، جعاله و توأم با حساب صندوق پس انداز مسكن یكم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین خواهد بود.
وی تاكید كرد: هر كدام از سپرده گذارانی كه امسال و پیش از صدور این بخشنامه مبادرت به افتتاح حساب كرده اند باید برای اطلاع از كسری حساب و تكمیل موجودی به شعبه افتتاح كننده حساب رجوع كنند.
به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، حداقل مبلغ واریزی ماهیانه برای افتتاح كنندگان حساب پس انداز مسكن جوانان در سال ۹۷ مبلغ ۳۸۰ هزار ریال بوده و هم اكنون نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسكن جوانان ۹ درصد و حداكثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است كه بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبكه بانكی كشور است.

1397/04/18
15:22:04
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک