مهر خبر می دهد؛

هما و آسمان ركورددار تاخیرهای پروازی، پروازها كاهش پیدا كرد

هما و آسمان ركورددار تاخیرهای پروازی، پروازها كاهش پیدا كرد زمین دار شو: دو شركت هواپیمایی ایران ایر و آسمان با كسب ۱۸ درصد تأخیر در كل پروازهای خردادماه، بیشترین میزان تأخیرهای پروازی را به خود اختصاص دادند.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، عملكرد خطوط هوایی كشور در پروازهای داخلی خردادماه امسال برپایه میزان تأخیر در پروازها و انجام پروازهای به موقع اعلام گردید.

میزان پروازهای تاخیردار هر ایرلاین نسبت به كل پروازهای همان ایرلاین
براساس این گزارش، از نظر میزان تاخیر نسبت به تعداد كل پرواز ایرلاین، شركت هواپیمایی كارون با در اختیار داشتن ۴۷ درصد تأخیر در پروازها بیشترین آمار تاخیرهای پروازی نسبت به سایر شركت های هواپیمایی را داشته است. این شركت در خرداد امسال ۲۱۳ سورتی پرواز انجام داد كه ۱۱۳ پرواز (۵۳ درصد) را به موقع و ۱۰۰ پرواز (۴۷ درصد) را با تأخیر به آخر رسانده است.
همچنین شركت هواپیمایی آتا با كسب ۴۳ درصد تاخیرهای پروازی در رتبه دوم از این منظر قرار گرفت. بر این اساس شركت هواپیمایی آتا ۴۴۰ پرواز در خردادماه امسال انجام داد كه ۲۵۳ سورتی پرواز (۵۸ درصد) به موقع و ۱۸۷ پرواز (۴۳درصد) با تأخیر بوده است.
رتبه سوم تاخیرهاپروازی هم از جانب ایران ایر و آسمان به صورت مشترك با داشتن ۳۷ درصد تأخیر در پروازها كسب شد.
شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) ۷۸۷ سورتی پرواز در خرداد انجام داد كه ۴۹۴ پرواز (۶۳درصد) در زمان مقرر و ۲۹۳ پرواز (۳۷ درصد) دیرتر از زمان اعلام شده به آخر رسیده است.
آسمان هم ۷۷۴ پرواز انجام داد كه ۴۸۴ پرواز آن به موقع و در ۲۹۰ پرواز با تأخیر بوده است.
از سوی دیگر كمترین میزان تاخیرهای پروازی را شركت هواپیمایی معراج با داشتن ۴ درصد تأخیر در پروازهای خود به دست آورد و بعد از آن هم ساها با داشتن ۷ درصد تأخیر در پروازها در رتبه بعدی قرار گرفت.

میزان پروازهای تاخیردار هر ایرلاین نسبت به كل پروازهای همه ایرلاین ها
همچنین بر مبنای اعلام سازمان هواپیمایی كشوری سهم دو شركت هواپیمایی ایران ایر و آسمان از كل پروازهای انجام شده در خردادماه ۱۸ درصد بوده كه این دو شركت بیشترین میزان تاخیرهارا نسبت به پروازهای خرداد داشته اند. ضمن اینكه این دو شركت با داشتن بیشترین تعداد پروازها سهم بیشتری از بازار هوانوردی را در ماه گذشته به خود اختصاص داده اند.
گفتنی است ماه گذشته هم ایران ایر با داشتن ۴۹ درصد در تعداد پروازهای خود و هم كسب ۱۸ درصد از كل پروازهای داخلی انجام شده در اردیبهشت ماه، در صدر جدول ایرلاین های تأخیردار قرار داشت.
ضمن اینكه در خرداد ماه امسال تعداد پروازهای داخلی ۵ هزار و ۳۱۵ سورتی پرواز بود ولی این شاخص در اردیبهشت ماه امسال ۵ هزار و ۷۸۶ سورتی پرواز بود كه نشان داده است میزان سفرهای هوایی داخلی در ماه گذشته (خرداد) نسبت به ماه پیش از آن (اردیبهشت) ۴۷۱ سورتی كمتر بوده است.


1397/04/20
14:22:16
5.0 / 5
4681
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک