وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خبر داد:

26 هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه خواهیم كرد

26 هزار میلیارد تومان در بخش درمان هزینه خواهیم كرد زمین دار شو: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ما در حوزه درمان 26 هزار میلیارد تومان امسال منابع اعتباری در نظر گرفتیم تا مشكلات بیمه شدگان در این بخش برطرف شود.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علی ربیعی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: ما مدعی ریشه كنی بیكاری در كشور نیستیم بلكه تا پنج سال آینده پیش بینی 3 میلیون بیكار را در كشور اعلام نموده ایم و تا زمانی كه یك تعادل در عرضه و تقاضای بازار كار به وجود نیاید، بطور قطع صدمه های ناشی از بیكاری دغدغه همه ما خواهد بود.

وی با اشاره به اینكه در سالجاری اجازه دادیم هر كس هر تعداد نیرو را استخدام كند قانون كار و تامین اجتماعی برای او اعمال نخواهد شد، تصریح كرد: ما امروز با حجم زیادی از تقاضای ورود به بازار كار حتی نیروهای انباشت سال های گذشته را در ورود به این عرصه شاهد می باشیم و تمام تلاش ما بر این است تا كار جدیدی بوجود آورده و دغدغه خانواده ها و فرزندان آنها را به شكلی برطرف نماییم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی لزوم تجهیز درمانگاه ها و بیمارستان های تامین اجتماعی استان اردبیل را به تجهیزات تخصصی نظیر ام آر آی و سنگ شكن خاطرنشان كرد و اظهار داشت: ساخت درمانگاه در نمین، گرمی، ساخت بیمارستان در مشگین شهر و توسعه تخت های بیمارستانی كنونی در اردبیل و پارس آباد را هدف گذاری كردیم و از برنامه های توسعه ای در این حوزه حمایت می نماییم.

ربیعی به شرایط خاص كشور در حوزه اقتصادی و لزوم بكارگیری تدبیر مناسب و رفتارهای منطقی همراه با مسئولیت پذیری را خاطرنشان كرد و بیان كرد: ما در این شرایط باید در كنار پاسخگوئی به انتظارات مردم این انتظارات را هم منطقی نماییم تا فرصت و زمینه اشتغال جوانان و تحول و تحرك اقتصادی در جامعه فراهم آید.

وی به سفر یك و نیم روزه خود به استان اردبیل و بازدید از شهرهای مختلف استان در قالب طرح های اشتغالزا، كلنگ زنی درمانگاه های تامین اجتماعی و بازدید از مراكز مهارت آموزی و فنی و حرفه ای را خاطرنشان كرد و خاطرنشان كرد: آنچه كه در این سفر برای ما خوشایند بود فضای همدلی و تعامل خوب بین استاندار، مدیران و نمایندگان استان بود كه به معنای واقعی تلاش و جدیت شان بر این است تا موانع و مشكلات پیش روی مردم برطرف شده و رضایتمندی واقعی فراهم آید.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با قدردانی از رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برای طرح مسایل و مشكلات اهالی استان بخصوص در حوزه رفاهی و خدمات متنوع بهزیستی و نهادهای حمایتی، افزود: تلاش خواهیم كرد تا در جمع بندی سفر به همه این مطالبات به حق مردم پاسخ داده و زمینه و بستر كار شایسته و تحول آفرین در این استان را فراهم نماییم.
در ادامه امام جمعه اردبیل اظهار داشت: تنها راه نجات ما در این تنگنای اقتصادی و هجمه استكبار جهانی پشتیبانی از بخش خصوصی و استفاده از توان آنها در تقویت اقتصاد ملی است.
حجت الاسلام سیدحسن عاملی اظهار نمود: دستگاه های دولتی با اعتبار محدود و منابع كم مالی روبرو هستند و در چنین شرایطی كه دشمن تاراج اقتصادی این كشور را مورد طمع خود قرار داده است، باید از بخش خصوصی بهترین بهره را بگیریم تا با جمع آوری پول های سرگردان مردم و هدایت آنها در راه سرمایه گذاری های واقعی و سودآور برای كشور یك صیانت اقتصادی و ضدتحریم به وجود آورند.

وی تصریح كرد: در شأن استان اردبیل مجموعه های تامین اجتماعی بخصوص بیمارستان و درمانگاه و مراكز خدماتی توسعه و گسترش نیافته و ما در سفر اخیر رئیس سازمان تامین اجتماعی هم مطالبات به حق مردم را اعلام كردیم ولی هنوز این مطالبات جامه عمل نپوشیده است.

امام جمعه اردبیل افزود: باید مجموعه های اقتصادی و سرمایه گذاری این وزارتخانه در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی ورود پیدا كند تا مردم این استان هم از بركات و ثمرات این سرمایه گذاری كلان بهره مند شوند.

عاملی از بخش خصوصی و سرمایه گذاران غیردولتی بعنوان طلایه داران ارتقای فرهنگی یاد كرد و اظهار داشت: نباید كار آنها را تنها یك كار مادی بدانیم بلكه آنها با دست زدن به امر سرمایه گذاری در حقیقت كار فرهنگی انجام داده و فضای كسب درآمد را برای جوان ایرانی در راه اعتلای عزت او فراهم می آورند كه همه این اقدامات یك حركت تربیتی و فرهنگی غنی است.

وی به گله مندی بعضی از سرمایه گذاران در راه صدور مجوزها و تسهیل امر مالیاتی، بیمه ای و بانكی اشاره و خاطرنشان كرد: انتظار می رود از محل اشتغال روستایی تسهیلات مناسب برای متقاضیان اشتغال و كارآفرینی در این مناطق در نظر گرفته شده تا با این اقدامات تشویقی زمینه ماندگاری آنها در مناطق محروم فراهم آید.

امام جمعه اردبیل با قدردانی از سختكوشی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در رسیدگی به محرومان، فقرا و رفع چهره فقر از جامعه اضافه كرد: باید چهره جمهوری اسلامی ایران را با رضایتمندی و افزایش رفاه و نشاط آنها به دنیا معرفی نماییم.
سختكوشی، عقلانیت و مدارا سه راه عبور از مشكلات كشور است
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی هم چنین در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: ما در گذر از مشكلات امروز در كشور به سختكوشی، كار باتدبیر و عقلانیت و مدارا با مردم نیازمند هستیم تا بتوانیم از این مقطع به سلامت عبور نماییم.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، علی ربیعی اظهار نمود: ما امروز در كشور با یك شرایط جدید و متفاوت از گذشته در عرصه اقتصادی روبرو هستیم، به صورتی كه گرفتار ترامپ دیوانه و زورگویی شدیم كه با زبان نفهمی خود در عرصه بین المللی تلاش می كند به اشكال مختلف ضد جمهوری اسلامی ایران كارشكنی كند.

وی با اشاره به اینكه امروز كشورمان در یك جنگ رودررو با خزانه داری آمریكا شرایط سخت و دشواری را تجربه می كند، تصریح كرد: ناجوانمردی دشمن به جایی رسیده كه آنها با به راه انداختن یك جنگ روانی تمام عیار حیثیت نظام و عظمت این ملت را نشانه گرفته اند تا به هر شكل ممكن در اراده و حركت مستحكم ملت رخنه تولید كنند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: در این شرایط سخت اقتصادی ما تلاش می نماییم تا از معیشت و گذران زندگی چند دهك پایین جامعه مراقبت نماییم و در قالب برنامه تاب آوری اجتماعی تلاش ما بر این است تا تولید اشتغال و پیشگیری از صدمه ها به شكل واقعی اتفاق بیفتد.

ربیعی اظهار داشت: ما با رویكرد تثبیت اشتغال به ایجاد اشتغال جدید هم توجهی جدی داریم و مصمم هستیم در حوزه های مختلف از كشاورزی و گردشگری تا آی تی و سایر حوزه ها فضای كسب و كار را برای مردم فراهم نموده و رسته های مختلف شغلی را تقویت نماییم.

وی افزود: ما امروز بیش از هر زمان دیگر به سختكوشی نیاز داریم و ضروری می باشد دو برابر گذشته كار كرده و اصل صرفه جویی را مورد توجه قرار دهیم.
وی بیان كرد: ما در شرایط كنونی حق اشتباه كردن نداریم و باید در همه حوزه ها با عقلانیت، تدبیر و كارشناسی كارها را به پیش برده و در كنار آن مدارا با مردم و تسهیل امور را هدف گذاری نماییم.

ربیعی خاطرنشان كرد: اگر این سه عنصر را مراعات نماییم، بطور قطع از این بحران ها كه تجربه شرایط سخت تر از این را هم داشتیم، عبور خواهیم كرد، به شرط آنكه استراتژی خویش را عوض كرده و به سمت بهره گیری از فرصت ها همراه با سختكوشی و تلاش مضاعف تغییر دهیم.

وی ادامه داد: در سال پشتیبانی از كالای ایرانی برخی تحركات را از جانب ایادی استكبار در تبلیغ و ترویج خرید كالاهای لوكس خارجی در میان خانواده ها شاهد می باشیم اما همه ملت باید با احساس مسئولیت و ادای دین به كشور به تولید ملی كمك كنند و اجازه ندهند در این مقطع حساس عده ای سرمایه های این ملت را به یغما ببرند.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مسئولیت پذیری و انجام بهتر امور را خاطرنشان كرد و افزود: همه باید در جبهه كار و تلاش و سازندگی كشور به یك مجاهدت بی نظیر دست بزنیم.
ربیعی، لزوم توزیع اعتبارات را به شكل عادلانه در میان استان های كشور خاطرنشان كرد و اظهار نمود: ما استان اردبیل را پایلوت كشور در رفع فقر و محرومیت زدایی قرار دادیم و تلاش خواهیم كرد تا با برنامه های حمایتی این اهداف را محقق نماییم.
وی به لزوم تقویت مجموعه فنی و حرفه ای در استان اردبیل به همراه دسترسی نمایندگان استان به اشتغال بوجود آمده در بخش فراگیر و روستایی اشاره و تصریح كرد: هم اكنون بیش از 2 هزار و 600 میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی به مرحله عقد قرارداد رسیده و مقرر است با استفاده از ظرفیت صندوق توسعه ملی و بانك های عامل 6 هزار میلیارد تومان تسهیلات را در این حوزه به متقاضیان پرداخت نماییم.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان كرد: ما دنبال پول پاشی در كشور نیستیم و در مقابل 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی 18 هزار میلیارد تومان متقاضی تسهیلات حوزه دام داریم كه قرار نیست به همه آنها تسهیلات پرداخت نماییم بلكه برپایه كشش هر منطقه در بخش رسته های اشتغال این پرداخت تسهیلات انجام می گردد.

ربیعی به تجربه ناموفق پرداخت تسهیلات در سال های گذشته بخصوص بنگاه های زودبازده اشاره نمود و اظهار داشت: ما با اصلاح فرآیند و كمك چهار بانك عامل و 6 دستگاه اجرایی درصدد پرداخت مناسب تسهیلات اشتغال روستایی هستیم تا این منابع در محل خود هزینه شود.

وی با اشاره به لزوم راه اندازی نظام تامین مالی خرد در كشور و راه اندازی بانك در این حوزه و پشتیبانی از صندوق ضمانت تعاون كشور، بیان كرد: با این اقدامات و مقدمات فراهم شده تلاش بر این است تا در كشور پرداخت تسهیلات برای متقاضیان واقعی اشتغال و كارآفرینان اتفاق بیفتد.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از حل مشكل چك برگشتی و معوقات بانكی دریافت كنندگان تسهیلات اشتغال روستایی اطلاع داد و اظهار داشت: 60 سال است كه مركز آمار در كشور آمار تولید می كند اما نرخ بیكاری اعلام شده دلیل بر پایین آمدن آمار بیكاران نیست بلكه این آمارها از جمعیت فعال محاسبه شده و بطور قطع تلاش بر این است تا بدون توجه به این آمارها متناسب با تعداد بیكاران واقعی جامعه نیازمند تولید اشتغال برای این افراد باشیم.
1397/04/24
14:29:21
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک