قرائت تازه آخوندی، قرارداد خرید هواپیما لغو نشده، امكان اجرا ندارد!

قرائت تازه آخوندی، قرارداد خرید هواپیما لغو نشده، امكان اجرا ندارد! زمین دار شو: در حالیكه مشاور بین الملل وزیر راه، چندی پیش از ابطال مجوز اوفك برای خرید هواپیماهای برجامی اطلاع داده بود، آخوندی اعلام نموده است قراردادهای خرید هواپیما لغو نشده و تنها امكان اجرا ندارند!به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی قرائت جدیدی از ابطال مجوز اوفك در سری جدید تحریمهای دولت ترامپ ضد ایران عرضه كرده است.
وی در مورد قراردادهای خرید هواپیما از شركت های اروپایی و آمریكایی بیان كرد: تمامی قراردادهای ما هم اكنون از جهت حقوقی محفوظ بوده و باطل نشده است، اما هم اكنون اجازه اجرا ندارد كه در صورت تغییر سیاست ها می تواند مجددا عملیاتی شود!
مشاور آخوندی: مجوز قبلی اوفك باطل شده است
این در حالی است كه اصغر فخریه كاشان مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل 13 تیرماه جاری در گفت وگو با خبرنگار مهر از ابطال مجوز اوفك اطلاع داده و اظهار داشته بود: مجوز قبلی اداره كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا (OFAC) برای فروش همه هواپیماهای برجامی باطل شده است.
خوانش جدیدی كه آخوندی از ابطال مجوزها عرضه كرده، در حقیقت همان مفهوم لغو كامل قراردادها را می دهد. ولی وزیر راه و شهرسازی حاضر نیست ابطال مجوز اوفك برای فروش ۱۸۹ فروند ایرباس، بوئینگ و ای تی آر باقی مانده را به مفهوم لغو قرارداد ایران با این سه هواپیماساز اروپایی ـ آمریكایی تلقی كند.
مدیرعامل بوئینگ: حتی یك فروند به ایران نمی دهیم
همچنین بر مبنای اعلام نیویورك تایمز، موریس مولیِنبرگ مدیرعامل شركت آمریكایی هواپیماسازی بوئینگ در ۱۹ خرداد ماه امسال در نشست باشگاه اقتصادی واشنگتن اعلام نمود: تابع تصمیمات دولت آمریكا هستیم و علی رغم ضرر ۲۰ میلیارد دلاری از محل عدم انجام قرارداد ساخت و فروش هواپیما به ایران، حاضر نیستیم حتی یك فروند از هواپیماهای مذكور در قرارداد را به ایران تحویل دهیم.
رئیس كمیسیون عمران مجلس: قرارداد با ایرباس و بوئینگ ایراد دارد
اینگونه به نظر می آید كه گرچه آخوندی تلاش داشته با این اظهار نظر، كورسوی امیدی برای احتمال انجام قرارداد خرید هواپیمای نو از غول های هواپیماسازی اروپا و آمریكا باقی بگذارد، اما بر مبنای آنچه محمدرضا رضایی كوچی رئیس كمیسیون عمران مجلس چندی قبل در گفت وگو با خبرنگار مهر عنوان نمود، لغو مجوز اوفك به مفهوم لغو كل قرارداد است.

1397/04/27
13:51:48
5.0 / 5
4720
تگهای خبر: راه , شركت , عمران , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک