معاون وزیر تعاون تأكید كرد

ضرورت سلیقه ای عمل نكردن بانك ها در پرداخت تسهیلات

ضرورت سلیقه ای عمل نكردن بانك ها در پرداخت تسهیلات زمین دار شو: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یكی از اشكالات پرداخت تسهیلات سلیقه ای عمل كردن در بعضی بانك هاست.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، عیسی منصوری در جلسه كارگروه اشتغال لرستان كه در فرمانداری ویژه بروجرد برگزار شد، اظهار نمود: فضای شیك انتقاد با هدف تخریب در كشور وجود دارد كه مردم را ناامید می كند و نباید این افراد را همراهی نماییم.

وی با اشاره به اینكه بانك های لرستان در تسهیلات اشتغالزایی در مقایسه با سایر استان ها خوب عمل كرده اند، اضافه كرد: بعضی از مشكلات سیستمی است و برخی توسط خودمان تولید می گردد كه باید آنها را كمتر نماییم.

منصوری در بحث ابهام داشتن و آینده پرداخت تسهیلات اظهار داشت: صدمه های قبلی را تلاش كرده ایم كه نباشد و قرار نیست در كار بانك ها دخالت نماییم چراكه هر كجا دخالت صورت گرفته، فساد را به دنبال داشته است.

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه برای طرح های اشتغالزایی روستایی مشاور در نظر گرفته شود، خاطرنشان كرد: مشاوران باید مورد تایید باشند و بتوانند متقاضیان را راهنمایی كنند.

وی در ادامه با اشاره به اینكه یكی از اشكالات پرداخت تسهیلات سلیقه ای عمل كردن در بعضی بانك هاست، تاكید كرد: وحدت رویه باید توسط بانك ها در پرداخت تسهیلات رعایت شود. در 20 روز این تسهیلات پرداخت و دستگاه ها متقاضیان را دنبال مجوز نفرستند و بانك ها هم آنان را معطل نكنند.

منصوری اظهار داشت: اگر كسی نمی تواند 20 درصد سهم آورده را تامین كند، قاعدتاً نباید به او تسهیلات پرداخت گردد، چون نمی تواند كار اقتصادی انجام دهد.

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه سیستم بانكی برای اشتغال خرد مناسب نمی باشد، اضافه كرد: اولویت ما در بحث سرمایه در گردش واحدهای موجود هستند، چونكه به اشتغال كمك می كنند ولی به شرطی كه تولید و فروش داشته باشند.

وی با اشاره به اینكه وام به تنهایی اشتغال تولید نمی كند بلكه توسعه بازار و مهارت اشتغال به همراه دارد، افزود: باید به سمت تولید اشتغال وام برویم نه توزیع آن و رشته هایی كه اشتغال بوجود می آورد را دنبال نماییم.

منصوری بیان كرد: یارانه اشتغال فراگیر بزودی در اختیار بانك هایی قرار می گیرد كه با ما همكاری كرده اند و رتبه بندی استان ها اعلام خواهد شد.


1397/04/30
20:13:29
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: اشتغال , بانك , تسهیلات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک