جزئیات نخستین جلسه شورای عالی كار سال ۹۷

جزئیات نخستین جلسه شورای عالی كار سال ۹۷ زمین دار شو: رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران با تشریح جزئیات نخستین جلسه شورای عالی كار امسال از برنامه وزارت كار برای افزایش قدرت خرید كارگران اطلاع داد.ابوالفضل فتح الهی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: در هفته های اخیر به علت شرایط حاكم بر اقتصاد و نوسانات نرخ ارز مبحث بازبینی دستمزد را مطرح و تشكیل جلسه شورای عالی كار را درخواست كردیم كه خوشبختانه این مورد در دستور كار شورا قرار گرفت و هر دو گروه كارفرمایی و كارگری نقطه نظرات و مشكلاتشان را در این خصوص بیان نمودند.

وی افزود: واقعیت این است كه در شرایط فعلی اقتصاد به كارفرمایان باید حق داد كه از وضعیت بد اقتصادی گله كنند چون قیمت خیلی از مواد اولیه افزایش یافته و گردش نقدینگی به مشكل خورده است. ولی از آن طرف كارگران هم در وضعیت خوبی به سر نمی برند و اگر امید بود با افزایش دستمزد سال ۱۳۹۷ اندكی در وضعیت معیشت آنها تغییر حاصل شود اكنون عملا این اتفاق نیفتاده است.

رییس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران به جزئیات نخستین جلسه شورای عالی كار اشاره نمود وگفت: در این جلسه نسبت به افزایش قیمتها خصوصا در بخش مسكن و اقلام خوراكی صحبت شد و ما گزارش آخر تیرماه را در مورد اقلامی كه سال قبل تعیین قیمت كرده بودیم و امسال به طرز عجیبی تغییر یافته، عرضه كردیم.

فتح الهی افزود: در این جلسه مقرر شد تا گفت وگوها برای به نتیجه رسیدن ادامه داشته باشد و كارگروههایی برای راهبری مبحث بازبینی مزد تعیین شد. همینطور پیشنهاداتی راجع به حمایتها و كمكهایی كه می توان برای كارگران در نظر گرفت عنوان شد و در انتها تشكیل جلسه مجدد را درخواست كردیم.

وی اظهار داشت: بعنوان نمایندگان جامعه كارگری تنها جایی كه می توانیم نسبت به دستمزد كارگران صحبت نماییم، شورای عالی كار است و غیر از آن مرجع دیگری نمی شناسیم و تلاش ما این است كه اتفاقی در دستمزد كارگران بیفتد ولی اگر محقق نشد دستكم مبحث پیش بینی بسته های حمایتی و بن خواربار كارگران و معافیتهای مالیاتی و بیمه ای كارفرمایان عملی شود.

به گفته فتح الهی نمایندگان جامعه كارگری به دنبال افزایش قدرت خرید كارگران و تامین سبد معیشت خانوارهای كارگری هستند.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، شورای عالی كار در اسفندماه سال قبل حداقل دستمزد كارگران را ۱۹.۵ درصد تعیین كرد. این در حالی بود كه شورای عالی كار درباره افزیش بن خواربار یا حق مسكن مصوبه ای نداشت.
1397/05/04
18:31:27
5.0 / 5
5468
تگهای خبر: قیمت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک