وزیر كار پاسخ داد

چند درصد فضای كسب و كار در اختیار كارآفرینان است؟

چند درصد فضای كسب و كار در اختیار كارآفرینان است؟ زمین دار شو: سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: نیم درصد از كل فضای كسب و كار دراختیار كارآفرینان است كه این میزان ۳۸ درصد بازار اشتغال را به خود مختص كرده است.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بند پی در دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر اظهار نمود: رشد اقتصادی و شكوفایی و بالندگی آن نیازمند توسعه بنگاه های كارآفرینی است و باید شرایطی را فراهم نماییم كه به سمت ترویج و توسعه و نهادینه كردن كارآفرینی برویم.

وی افزود: دولت مكلف است تا سال ۱۳۹۹ بیش از یك میلیون شغل تولید كند كه یكی از طریق ها، حمایت همه جانبه، رفع موانع كسب و كار، اصلاح نظام بانكی و بنگاه داری و واگذاری صحیح بنگاه هاست.

محسنی بندپی خاطرنشان كرد: در بحث شاخص های كسب و كار از رتبه ۸۵ به رتبه ۷۲ و در رتبه كارآفرینی در منطقه منا و خاورمیانه از ۱۴ به ۱۱ رسیدیم كه در مقایسه با سال قبل سه رتبه بهبود را نشان داده است.

سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در كشور ما سه مولفه وجود دارد؛ اول گرایش مردم به كارآفرینی كه هست اما دو مولفه دیگر توانایی و مهارت كارآفرینی و وضعیت كیفی كسب و كارهای نوپا و مشاغل جدید است كه ما سیاست گذاران باید برروی این دو مولفه بیشتر كار نماییم.
محسنی بندپی افزود: اگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای تا روز گذشته یك نسخه كلی را برای همه استان ها طراحی نموده، امروز باید مزیت های استانی را شناسایی كند. در بوشهر مدیریت دریا و شیلات و بنادر، در خراسان زعفران و در استان های دیگر فرش و پوشاك و صنایع دستی را شناسایی و بر مبنای آن اقدام نماید.

وی درعین حال تولید مدارس كارآفرینی و اشتغال برای جوانان و كارآفرینان و مهدكودك های خلاق و نوآور را از اولویت های وزارت كار برشمرد و اظهار داشت: حمایت عملی از پارك ها و مراكز رشد و كانون های كارآفرینی باید صورت گیرد و ما در این راستا اعلام آمادگی می نماییم.

سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به اقدامات صورت گرفته در حوزه رفاه و كار در دولت روحانی اشاره و خاطرنشان كرد: در دولت دوازهم مستمری مددجویان بهزیستی و كمیته امداد افزایش یافت و پشت نوبتی ها در سال ۹۷ به چرخه دریافت مستمری بگیران اضافه شدند.

وی اظهار داشت: صندوق بازنشستگی اگر می خواهد وارد فعالیت های اقتصادی شود، ابتدا باید خدمات به بازنشستگان را ارتقاء بدهد تا شاهد بهبود وضع معیشت و كیفیت خدمات به بازنشستگان باشیم.

محسنی بندپی در انتها ابراز امیدواری كرد: شرایط اشتغال و تولید و رشد بنگاه های كارآفرینی در كشور را روز به روز شاهد باشیم.

به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، دوازدهمین جشنواره ملی كارآفرینان برتر با حضور سرپرست وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، معاون اشتغال وزارت كار، جمعی از مدیران و مسئولان این وزارتخانه در سالن ۱۷ شهریور وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی برگزار گردید و از ۱۲ كارآفرین برتر ملی با اهدای سردیس حاج خلیفه رهبر بعنوان نماد كارآفرینی تقدیر به عمل آمد.1397/05/29
14:48:15
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: اشتغال , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک