از راه آهن ارومیه تا رونمایی از طرح جامع شهر فرودگاهی

كدام راه های جدید در هفته دولت گشوده می شوند؟

كدام راه های جدید در هفته دولت گشوده می شوند؟ زمین دار شو: با فرا رسیدن هفته دولت بخش ها و نهادهای مختلف دولتی برنامه هایشان برای افتتاح پروژه های جدید در این هفته را اعلام نموده اند و در این بین وزارت راه و شهرسازی هم ۱۳۵ پروژه راهی را در هفته جاری به بهره برداری خواهد رساند.به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته این پروژه ها در چهار حوزه هوایی، دریایی، جاده ای و ریلی به بهره برداری خواهند رسید.

این وزارتخانه در حوزه هوایی ۴۹ پروژه را در لیست طرح هایی كه در این هفته افتتاح خواهند شد، قرار داده كه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان برای ساخت آنها هزینه شده است.

رونمایی از طرح جامع شهر فرودگاهی، افتتاح اپرون مسافری و اپرون كارگو و همینطور پیگیری چند پروژه در داخل ترمینال سلام اصلی ترین طرح هایی هستند كه در فرودگاه امام خمینی به بهره برداری خواهند رسید. در كنار آن شركت فرودگاه ها پروژه هایی را هم در استان های آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، تهران، خراسان های رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، كرمان، گلستان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد هم به بهره برداری خواهد رساند كه مجموع اعتبار هزینه شده برای این طرح ها حدودا ۴۰۰ میلیارد تومان است.

همچنین در حوزه دریایی ۲۳ پروژه با اعتبار ریالی ۴۸۰ میلیارد تومان و اعتبار بین المللی ۶۲ میلیون یورو به بهره برداری خواهد رسید.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده از جانب سازمان بنادر، بنادر امام خمینی، آبادان، خرمشهر، شهید رجایی، بوشهر، انزلی و امیرآباد در قالب پروژه های این هفته طرح های جدیدی را افتتاح خواهند كرد و همینطور در دو شهر ارومیه و تهران هم زیرساخت هایی مربوط به حوزه دریایی كشور وارد فاز اجرا می شوند. در میان بنادر، بندر شهید رجایی، بیشترین تعداد پروژه را دارد كه در طول این مدت به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین طبق اعلام شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در هفته دولت ۴۷ پروژه به طول ۲۹۸ كیلومتر با اعتباری نزدیك به ۸۵۰ میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این طرح ها كه در تمام بخش های كشور و استان های مختلف تعریف شده، شامل ساخت راه ها و بزرگراه های جدید یا نوسازی و بهسازی پروژه های گذشته می گردد كه در این راستا استان های شمالی بیشترین سهم را در این پروژه ها دارند.

در حوزه ریلی هم ۱۶ پروژه در دستور افتتاح قرار دارد. در میان آنها افتتاح رسمی راه آهن مراغه به ارومیه كه حدود ۹۸ كیلومتر از آن كه هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده بود، در هفته دولت امسال شروع به كار می كند. در كنار آن راه آهن افتتاح ۱۵ پروژه جدید را هم در دستور كار قرار داده كه خیلی از آنها به بهبود شرایط ایستگاه ها و تجهیز آنها برای رفت و آمد مسافران اختصاص دارد.
1397/06/03
15:30:13
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: بهره برداری , راه , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک