معاون وزیر راه خبر داد:

كاهش ۲۲ كیلومتری طول مسیر و ۴۵ دقیقه ای زمان سفر ریلی تهران-همدان

كاهش ۲۲ كیلومتری طول مسیر و ۴۵ دقیقه ای زمان سفر ریلی تهران-همدان زمین دار شو: معاون وزیر راه و شهرسازی، از تكمیل واریانت و ایستگاه جدید پرند در راه آهن تهران-همدان اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام، باعث كاهش ۲۲ كیلومتری طول مسیر و ۴۵ دقیقه ای زمان سفر می گردد.



به گزارش زمین دار شو به نقل از شركت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیرالله خادمی با بیان این خبر اظهار داشت: راه آهن تهران ـ همدان در فاز اول تا كیلومتر ۷۲ بر روی خط موجود تهران ـ قم حركت می كند كه در این نقطه در بخشی از خط آهن موجود تهران ـ قم حدفاصل ایستگاه رباط كریم تا نقطه انشعاب از ریل و تراورس های قدیمی استفاده شده است.
وی اضافه كرد: به علت مشخصات هندسی مسیر و كم بودن شعاع قوس، سرعت سیر قطارها در این بخش به ۶۰ كیلومتر در ساعت محدود می شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی به منظور رفع این مشكل از جانمایی ایستگاه جدیدی در كیلومتر ۵۱ اطلاع داد و عنوان كرد: طبق بررسی های صورت گرفته و بعد از تبادل نظر با شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران واریانت جدید به همراه ایستگاهی در محدوده شهر پرند طراحی و اجرا شد.
خادمی افزود: این ایستگاه سه راهی بعنوان نقطه ای برای انشعاب خط قدیم تهران ـ قم و خط جدید تهران ـ همدان اجرایی شده است.
وی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا را جمع آوری تقاطع خط جدید همدان و خط قدیم تهران ـ قم عنوان نمود و اضافه كرد: عملیات زیرسازی و روسازی واریانت جدید ادامه داشت و عملیات جمع آوری هم در تاریخ ۲۷ مرداد ماه طی پنج روز كار به صورت شبانه روزی انجام شد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه كاهش ۲۲ كیلومتری مسیر مشترك محور همدان با محور قدیم تهران ـ قم را از مزایای بهره برداری از این واریانت عنوان نمود و اظهار داشت: این واریانت ۲۲ كیلومتری باعث افزایش سرعت سیر و كاهش ۴۵ دقیقه ای زمان سیر قطار در راه تهران ـ همدان می گردد.
خادمی این اقدام را باعث ارتقاء مشخصات هندسی و نوسازی زیرسازی و روسازی در این بخش از مسیر ریلی دانست و عنوان كرد: احداث پل بزرگ رودشور، استفاده از تراورس بتونی E۱ و ریل ۶۰، افزایش حداقل شعاع قوس محور به ۱۵۰۰ متر از دیگر خصوصیت های واریانت احداث شده در خط ریلی تهران ـ همدان است.

1397/06/05
14:02:57
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: احداث , راه , راه آهن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک