كاتب مطرح كرد

كاهش یك ساعته مسیر تهران-گرمسار معطل خط ریلی جوانمرد قصاب

كاهش یك ساعته مسیر تهران-گرمسار معطل خط ریلی جوانمرد قصاب زمین دار شو: نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به نیمه كار بودن خط ریلی متروی ایستگاه شهرری-جوانمرد قصاب اظهار داشت: با عنایت به اتمام كار در راه گرمسار اگر این بخش نیمه تمام در ایستگاه جوانمرد قصاب تكمیل شود مسیر گرمسار تهران از ۱۲۰ دقیقه به كمتر از یك ساعت می رسد؛ ضمن اینكه تعداد سفر قطارها از چهار قطار در روز به هر ساعت یك قطار می رسد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، كاتب از این پروژه بعنوان یكی از مطالبات مهم گرمسار و آرادان نام برد و با اشاره به حجم بالای تلفات جاده ای در این منطقه اظهار نمود: اگر این مشكل حل شود بطور قطع ۲۵ هزار دانشجوی دانشگاه های این شهرستان برای رفت وآمد از این مسیر ایمن ریلی استفاده می كنند؛ ضمن اینكه مدت زمان رسیدن به تهران به نصف می رسد.
او همینطور با اشاره به پروژه بین المللی مسیر اینچه برون - گرمسار- تهران و اتصال آن به بندرعباس و جنوب افزود: اگر این ۱۰۰ كیلومتر زودتر صورت گیرد فرآیند اتصال بین روسیه - گرمسار، تهران و جنوب و بندرعباس بعنوان یكی از ماندگارترین پروژه های شبكه ریلی دولت با سرعت بهتری نهایی می گردد.
وی با اشاره به اینكه رشد جمعیت گرمسار در سال ۹۶ هشت درصد بوده اظهار داشت: با عنایت به دستور وزیر راه در مورد مطالعات "شهر ریل پایه" اگر این زیرساخت در گرمسار تولید شود مطمئنا بستر برای جذب جمعیت سرریز تهران و شهر یك میلیون نفری در شرق تهران فراهم می گردد.
كاتب از تكمیل خط چهارم ریلی مترو و تكمیل آن كه تعداد سفرها را از چهار سفر در روز به یك سفر در هر ساعت بالا می برد و تكمیل ۱۰۰ كیلومتر باقیمانده از خط ریلی تهران-گرمسار- اینچه برون را دو مطالبه مهم مردم منطقه از وزیر راه و دولت برشمرد و اظهار داشت: رئیس جمهور و شخص جنابعالی در سفر استانی به سمنان هم قول مساعد در مورد این پروژه ها را به مردم دادید.
وی با انتقاد از آنچه بلاتكلیفی اداره كل مسكن وشهرسازی استان خواند اظهار داشت: سال قبل ۵۰ میلون تومان به مطالعه طرح "شهر ریل پایه"اختصاص یافت كه همین بلاتكلیفی سبب شده كه این طرح و طرح های دیگر با كندی پیش برود. باآنكه كار مطالعه در استان شروع شده است.
نماینده مردم گرمسار و آرادان خواهان تعیین تكلیف وضعیت اداره كل مسكن و شهرسازی در استان سمنان شد و اظهار داشت: ادامه این وضعیت در پروژه ها و روند آنها تاثیر دارد.
وی از ایوانكی به گرمسار بعنوان پرحادثه ترین محور استان خواند و اظهار داشت: تعداد تلفات جانی این محور به تنهایی از همه تلفات دیگر محورهای استان بیشتر است.
كاتب با اشاره به اختصاص هفت میلیارد تومان اعتبار به این پروژه امسال به ابطال دوباره مناقصه این پروژه به علت نوسانات ارزی اشاره نمود و خواهان تسریع در راه اندازی این محور شد.
وی با اشاره به عدم روشنایی لازم در محور گرمسار ایوانكی و حدفاصل آزادراه حرم تا حرم تا گرمسار اظهار داشت: همه اقدامات لازم در این خصوص انجام و دكل ها و ستون ها خریداری شده اما به علت عدم بخش كمی از اعتبار به پیمانكار این پروژه ناتمام مانده كه انتظار می رود این مشكل هم مرتفع شود.
وی اتمام پل ورودی آرادان را مطالبه آرادانی ها از وزیر راه برشمرد و اظهار داشت: این پروژه مربوط به سال ۹۵ است كه به علت اینكه محل دقیق خروجی آزادراه حرم تا حرم مشخص نشده بود این پروژه به تعویق افتاد بنابراین انتظار می رود این پروژه در این سفر تعیین تكلیف شود. ضمن اینكه باتوجه به انجام زیرسازی راه های ۱۰ روستای شهرستان توسط دهیاری ها و عدم تخصیص اعتبار از جانب وزارتخانه خواهشمندیم كه در صورت عدم تخصیص اعتبار حداقل قیر مورد نیاز را وزارتخانه در اختیار ما قرار دهد تا مشكل این راه های روستایی مرتفع شود.1397/07/22
19:54:21
5.0 / 5
4884
تگهای خبر: جاده , راه , سرعت , قطار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک