توسعه دولت الكترونیك از فساد اداری جلوگیری می كند

توسعه دولت الكترونیك از فساد اداری جلوگیری می كند زمین دار شو: رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: الكترونیك كردن خدمات دولت علاوه بر اینكه به كاهش هزینه خدمات كمك می نماید، همینطور ارتباط كاركنان دولت با مردم را كم كرده و سبب جلوگیری از فساد اداری می گردد.


به گزارش زمین دار شو به نقل از ایسنا، جمشید انصاری امروز در جلسه شورای اداری استانداری گیلان اظهار نمود: قانون اصلاح نظام اداری را در شهریورماه سال قبل برای اجرا در سه سال باقی مانده دولت ابلاغ كردیم. طبیعتا برنامه اصلاحی زمانی موثر می گردد كه خروجی آن منجربه تغییرات خاصی در نظام اداری شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اضافه كرد: به دنبال این هستیم كه مجموع خدماتی كه به اشكال مختلف بر عهده دولت و دستگاه های اجرایی می باشد با كیفیت مناسب عرضه شود. همینطور كاهش هزینه های خدمات دولتی به مردم و افزایش رضایتمندی آنان از اهداف دیگر است.

انصاری، با اشاره به اینكه رضایتمندی مردم اصلی ترین زمینه ارتقای سلامت كشور است، اظهار داشت: در مرحله دوم اصلاح نظام اداری دو برنامه جدید «توسعه دولت الكترونیك» و «صیانت از حقوق شهروندی» را تصویب كردیم.

وی افزود: الكترونیك كردن خدمات دولت علاوه بر اینكه به كاهش هزینه خدمات كمك می نماید، همینطور ارتباط كاركنان دولت با مردم را كم كرده و سبب جلوگیری از فساد اداری می گردد كه باید در استان ها به جدیت پیگیری شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی از موارد مهم دیگر است كه باید شهروندان با استفاده از رسانه ها در مورد حقوق شان در نظام اداری آگاه شوند. فلسفه وجودی دستگاه های اجرایی تامین حقوق مردم است.

انصاری خاطرنشان كرد: مقابله با فساد و ارتقای سلامت در نظام اداری بسیار مورد تاكید است؛ در همین راستا برنامه ها با هدف افزایش سلامت اداری پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینكه ارتقای مدیریت بهره وری در كشور از دیگر مواردی است كه جدی پیگیری می شود، اضافه كرد: اگر به ارتقای بهره وری نپردازیم نمی توانیم شاهد كیفیت خدمات باشیم در همین راستا مبحث بهسازی و توانمندسازی نیروهای دولت عنوان شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور اظهار داشت: دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر نیروی انسانی دولتی داریم از این تعداد ۹۰۰ هزار نفر معلم و ۴۷۰ هزار نفر در بهداشت و درمان شاغل هستند.

وی افزود: ۳۶۸ هزار میلیارد تومان بودجه برای كشور تصویب شده كه حدود ۳۲۰ هزار میلیارد تومان آن صرف هزینه های غیر عمرانی كشور می گردد.


1397/07/28
20:11:18
5.0 / 5
4386
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , عمران , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک