رئیس بنیاد مسكن خبر داد؛

پرداخت ۲۲۲۰میلیارد وام و تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان كرمانشاه

پرداخت ۲۲۲۰میلیارد وام و تسهیلات بلاعوض به زلزله زدگان كرمانشاه زمین دار شو: رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: تابحال ۱۹۰۰میلیارد تومان تسهیلات و ۳۲۰میلیارد تومان كمك بلاعوض برای بازسازی مناطق زلزله زده استان كرمانشاه به مردم پرداخت شده است.به گزارش زمین دار شو به نقل از مهر، علیرضا تابش در نشست سالگرد زلزله استان كرمانشاه گفت این زلزله به قدرت ۷.۳ ریشتر در عمق ۱۹ كیلومتری رخ داد كه در نوع خود زلزله بزرگی شمرده می شود. با عنایت به اینكه قانون، بنیاد مسكن را متولی بازسازی واحدهای مسكونی شهری و روستایی می داند، انجام فرایند نوسازی و بازسازی واحدهای تخریبی و تعمیری شهرها و روستاهای این استان را بلافاصله در ۱۰ شهر و ۱۶۲۳ روستا آغاز كردیم.
وی افزود: در برآوردهای نهایی معلوم شد ۳۷ هزار واحد مسكونی تخریب شده كه ۱۰ هزار واحد در شهر و ۲۷ هزار واحد در روستاها نیاز به بازسازی كامل داشت. همین طور حدود ۶۳ هزار واحد تعمیراتی بود كه ۴۳ هزار واحد در شهرها و ۲۰ هزار واحد در روستاها نیاز به تعمیرات داشتند. در مجموع ۱۰۰ هزار واحد تعمیراتی و احداثی بر عهده بنیاد مسكن گذاشته شد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی تصریح كرد: اولین اقدام ما اسكان موقت زلزله زدگان بود كه ۱۵۶۰۰ كانكس در روستاها ظرف ۲ ماه سپس زلزله با همكاری سپاه و ارتش نصب كردیم. همین طور در شهرهای زلزله زده باز ۹۱۱۸ خانوار بلا دیده بودند كه بعضی از آنها را در كانكس ها اسكان دادیم و به تعدادی از خانوارها ماهانه كمك هزینه اجاره مسكن پرداخت می كردیم.
تابش درباب جزئیات كمك های بلاعوض و تسهیلات پرداخت شده به زلزله زدگان اظهار داشت: به واحدهای احداثی در شهر ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۱ میلیون تومان بلاعوض و به واحدهای احداثی در روستا ۳۵ میلیون تومان وام و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت كردیم. همین طور به واحدهای تعمیراتی شهری و روستایی شامل مسكونی و تجاری ۱۲ میلیون تومان وام و ۲ میلیون تومان بلاعوض پرداخت كردیم ضمن اینكه برای مقاوم سازی لرزه ای باز ۴۰ میلیون تومان وام و ۴.۵ میلیون تومان كمك بلاعوض پرداخت گردید. كمك معیشتی زلزله زدگان شهری و روستایی باز ۱۰ میلیون تومان وام و ۲ میلیون تومان بلاعوض بود.
به گفته وی: امكان استفاده از این تسهیلات و كمك های بلاعوض به صورت تجمیعی باز برای خانواده های بلا دیده وجود دارد كه مجموعاً به یك خانواده دارای واحد تخریب شده كامل ۲۲۱ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی تصریح كرد: تابحال برای همه ۱۰۵۸۸۷ واحد تعمیری و تخریبی در بانك ها پرونده تشكیل شده كه بانكها با ۹۹۰۹۳ واحد قرارداد امضاء كرده اند.
تابش اضافه كرد: این قراردادها شامل ۳۶۱۶۰ واحد احداثی و ۶۲۹۲۳ واحد تعمیراتی میگردد كه تابحال ۱۹۰۰ میلیارد تومان وام به زلزله زدگان استان كرمانشاه و ۳۳۰ میلیارد تومان بلاعوض پرداخت شده است كه مجموع این تسهیلات و كمك های بلاعوض به ۲۲۲۰ میلیارد تومان می رسد.
وی اشاره كرد: تابحال ۵۵ هزار واحد تعمیراتی عملیات بهسازی آنها به اختتام رسیده و درباب واحدهای احداثی باز ساخت ۱۸۵۰۰ واحد به اتمام رسیده است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اشاره كرد: تا اختتام امسال واحدهای احداثی روستایی به صورت كامل به بهره برداری می رسد ولی واحدهای احداثی شهری پیشرفت ۷۵ درصدی دارند.
این مقام مسئول اشاره كرد: ۵۴ هزار تن آهن آلات به زلزله زدگان تخصیص دادیم ضمن اینكه ۱۷۶ هزار تن سیمان باز از طرف بنیاد مستضعفان به صورت بلاعوض به بلا دیدگان زلزله استان كرمانشاه تخصیص یافته كه تابحال ۱۲۴ هزار تن آنرا بهره برده ایم. هزینه حمل سیمان را باز بنیاد مستضعفان متقبل شده بود.

1397/08/21
18:43:27
5.0 / 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش ملک
zamindarsho.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زمین دار شو محفوظ است

زمین دار شو

فروش زمین و ملک